Press "Enter" to skip to content

Kokosowy olejek – naturalna odżywka dla cery jak też włosów

Znajomość zastosowań roślinnych olejków do celów kosmetycznych jest zaledwie okruchem tego, co wiedzą o nich osoby żyjące na Wschodzie.
Szczególnie doceniany jest tam olejek kokosowy, określany mianem „królem olejów”.

olejki do włosów

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Już na stałe zakorzeniony jest on w pielęgnacyjną tradycję Afryki, wysp Pacyfiku, a również Ameryki Środkowej i Południowej. Podług Ajurwedy najlepsze dla ciała będą te kosmetyki, które możemy zjeść. Wymóg ten doskonale spełnia olej kokosowy, będący jednym z najbardziej zdrowych tłuszczów świata zobacz więcej tutaj. Charakterystyczna wywóz odpadów budowlanych poznań kwasów tłuszczowych oraz wysoka zawartość witaminek i minerałów powoduje, iż olejki do włosów na podłożu kokosa są kosmetykiem o bardzo silnym odżywczym działaniu.

Wiele osób boi się, że olej zostawi na skórze niemiłą tłustą warstwę. W wypadku kokosowego oleju obawy owe są całkowicie nieuzasadnione, gdyż absorbuje się szybko, nie zostawiając kleistej warstwy. Już po sekundzie cera staje się ukojona a także delikatna jak skóra niemowlęcia. Wskazane jest aplikować olej kokosowy po kąpieli, gdyż zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, ale także znakomitą barierę zabezpieczającą przed rozwojem drobnoustrojów. Z tego względu odpowiedni jest nawet do nadzwyczaj wrażliwej skóry (oceń nasz profil ), również atopowej czy też dotkniętej łuszczycą. Prędko łagodzi stany zapalne, nie podrażniając delikatnego naskórka.

Zamiast syntetycznych oliwek dla maluchów warto wybrać całkiem naturalny kosmetyk, którym jest olejek kokosowy . Polecana jest także maska (zobacz maska ochronna ffp2) kokosowa do włosów, która doskonale zastępuje chemiczne odżywki do włosów.

Comments are closed.