Press "Enter" to skip to content

Grawerowanie z przeznaczeniem dla właścicieli firm

Z usług grawerskich korzysta obecnie wiele przedsiębiorstw, które wytwarzają różne maszyny elektroniczne. Każdy egzemplarz powinien posiadać informację odnośnie poprawnego sterowania maszyną.

Wówczas wytwarza się specjalne panele sterujące do urządzeń. Grawer wykonuje bieżące zlecenie na podstawie rysunku technicznego. Dlatego zawczasu powinno się wykonać dokładny projekt, zanim dostarczymy go do druku. Dzięki profesjonalnym maszynom wzór drukuje się prosto na panelu sterującym, wykonanym z blachy stalowej lakierowanej proszkowo. Innym

Maszyna do grawerowania

Autor: Solarbotics
Źródło: http://www.flickr.com

wariantem jest wydruk na wyklejkę, którą umieszcza się na maszynie.

Przeważnie takie wklejki drukuje się na poliwenglanowych foliach różnej grubości. Folie są odporne na działanie różnych czynników, jak na przykład temperatura. Folia (sprawdź także: foliarka automatyczna) jest transparentna, stąd można oprócz tego zastosować kolorowe diody, żeby lepiej uwidocznić rysunek techniczny na nalepce. Najlepszej jakości panele są rzetelnie wykonane, aby można było zamontować pod wklejką przyciski sterujące bez konieczności wycinania w niej otworów. To bardzo znaczące, ponieważ chroni panele przednie (tutaj znajdziesz więcej szczegółów) przed usterkami. Trzeba także zwrócić uwagę, czy klej przemysłowy – (kleje pur) zastosowany na wyklejkę umożliwia jej szybki montaż na urządzeniu.

Biznesman

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

W dobrym zakładzie grawerskim, który ma kompleksową ofertę dla biznesu, można także wykonać różnego rodzaju szyldy. Dobrze zaprojektowany szyld to nie tylko wskazówka dla konsumenta, to również skuteczna forma reklamy zewnętrznej. Ciekawy szyld przyciąga wzrok przechodnia i wyróżnia punkt usługowy spośród innych. Stąd też trzeba pamiętać, że jest to dobra inwestycja, dzięki której rozpoznawalność naszej marki będzie większa.Obecnie dosyć chętnie zamawiane są szyldy 3d (kliknij i sprawdź). Napis w takie formie jest bardziej widoczny pod warunkiem, że zastosujemy właściwy font. W tym wypadku ma znaczenie nie tylko wielkość, lecz przede wszystkim prawidłowo dobrany krój czcionki.

Tego typu napis może także dodatkowo oświetlić diodami redowymi. Co szczególnie ważne podobna realizacja wygląda bardzo estetycznie, gdyż nie wymaga dodatkowego panelu. Litery możemy zamontować bezpośrednio na elewacji, dzięki czemu napis jest bardzo estetyczny. Wykonując szyld w technologii 3d możemy również wykonać bardzo duży napis, który jednak nie będzie zbyt przytłaczający dzięki bezpośredniemu montażowi na elewacji.

Comments are closed.