Press "Enter" to skip to content

Co jest najważniejsze, jeśli mówimy o wytrzymałości różnorodnych zbiorników magazynowych? Na co zwłaszcza zwracać uwagę?

Niektóre urządzenia, jakie używamy do pracy powinny mieć różnorodne atesty. Jest to związane z tym, że powinny zachować odpowiednie właściwości, powinny odznaczać się przeróżnymi parametrami, a przede wszystkim muszą być odpowiednio zabezpieczone. Nie powinniśmy chyba nawet wspominać tego, iż podobnie ważne jest to, że dzięki tym właściwościom możemy zagwarantować produkt najwyższej jakości, taki, co do którego nie można mieć wątpliwości. Koniecznie w tym sensie zwłaszcza wspomnieć o zbiornikach kwasoodpornych i zbiornikach magazynowych.

zbiorniki na gaz

Autor: 世書 名付
Źródło: http://www.flickr.com

Są one niezbędne w wielu procesach, bez ich bezawaryjności i niezawodności nie dałoby osiągnąć wielu rezultatów. Jakiego typu zbiorniki można wymienić? Jest to zależne od tego do czego mają służyć, lecz warto przykładowo wspomnieć o zbiorniku magazynowo-procesowym, tak zwanym mieszalniku. Służy do egalizacji zawiesin lub roztworów które ulegają rozwarstwieniu i sedymentacji. Do jakich celów mogą służyć? Na pewno jesteśmy w stanie je użyć do wymieszania nawozów sztucznych lub chemii gospodarczej. Z powodzeniem są też wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.

Innym rodzajem są prostokątne zbiorniki magazynowo-procesowe (zbiorniki na substancje żrące!). Wykonane są z polietylenu PE, polichlorku winylu, mogą być też wykonane z innych materiałów termoplastycznych. Tego typu materiały są bardzo mało sztywne, na przykład, w porównaniu do stali. To stąd, celowe jest wykorzystywanie usztywnień ścian zbiorników przy pomocy specjalistycznych wzmocnień i usztywniających konstrukcji. Tego typu konstrukcje mogą być zrobione z profili stalowych. W zależności od wielkości zbiornika należy wybrać właściwy typ wzmocnień.

Zbiornik www.maragency.pl/kategoria/naziemne/27 magazynowy z podwójną ścianką Typ-Z-DP-PS jest to model bezciśnieniowy, stojący, zrobiony z polietylenu PE lub polipropylenu PP. Tego typu zbiornik zbiornik (kliknij po źródło)awiony do zbiornika wychwytującego. Jest on zabezpieczeniem w przypadku rozszczelnienia zbiornika. Jest niezwykle istotny, bo takie rozszczelnienie może być bardzo dramatyczne w skutkach.

Tanki

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Zbiornik jest projektowany z zachowaniem wszystkich gwarancji bezpieczeństwa, a okres jego żywotności wynosi od dziesięciu do pięćdziesięciu lat. Przeznaczony jest przede wszystkim do magazynowania mediów żrących oraz trujących, jak na przykład kwasy (zbiornik kwasoodporny w HML). Jak widzimy, takie zbiorniki nie tylko, że powinny odznaczać się wspaniałymi właściwościami, to powinny spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko będzie w jak najbardziej odpowiednim porządku.

Comments are closed.