
Są one niezbędne w wielu procesach, bez ich bezawaryjności i niezawodności nie dałoby osiągnąć wielu rezultatów. Jakiego typu zbiorniki można wymienić? Jest to zależne od tego do czego mają służyć, lecz warto przykładowo wspomnieć o zbiorniku magazynowo-procesowym, tak zwanym mieszalniku. Służy do egalizacji zawiesin lub roztworów które ulegają rozwarstwieniu i sedymentacji. Do jakich celów mogą służyć? Na pewno jesteśmy w stanie je użyć do wymieszania nawozów sztucznych lub chemii gospodarczej. Z powodzeniem są też wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym.
Innym rodzajem są prostokątne zbiorniki magazynowo-procesowe (zbiorniki na substancje żrące!). Wykonane są z polietylenu PE, polichlorku winylu, mogą być też wykonane z innych materiałów termoplastycznych. Tego typu materiały są bardzo mało sztywne, na przykład, w porównaniu do stali. To stąd, celowe jest wykorzystywanie usztywnień ścian zbiorników przy pomocy specjalistycznych wzmocnień i usztywniających konstrukcji. Tego typu konstrukcje mogą być zrobione z profili stalowych. W zależności od wielkości zbiornika należy wybrać właściwy typ wzmocnień.
Zbiornik www.maragency.pl/kategoria/naziemne/27 magazynowy z podwójną ścianką Typ-Z-DP-PS jest to model bezciśnieniowy, stojący, zrobiony z polietylenu PE lub polipropylenu PP. Tego typu zbiornik zbiornik (kliknij po źródło)awiony do zbiornika wychwytującego. Jest on zabezpieczeniem w przypadku rozszczelnienia zbiornika. Jest niezwykle istotny, bo takie rozszczelnienie może być bardzo dramatyczne w skutkach.

Zbiornik jest projektowany z zachowaniem wszystkich gwarancji bezpieczeństwa, a okres jego żywotności wynosi od dziesięciu do pięćdziesięciu lat. Przeznaczony jest przede wszystkim do magazynowania mediów żrących oraz trujących, jak na przykład kwasy (zbiornik kwasoodporny w HML). Jak widzimy, takie zbiorniki nie tylko, że powinny odznaczać się wspaniałymi właściwościami, to powinny spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Tylko wtedy można być pewnym, że wszystko będzie w jak najbardziej odpowiednim porządku.
Comments are closed.