Press "Enter" to skip to content

Zapoznaj się z potencjałem piaskarki. Co można stworzyć przy pomocy tego sprzętu i gdzie poszukiwać usługi piaskowania.

Jeżeli chcemy nadać szklanej powierzchni niepowtarzalnego wyglądu naszym sprzymierzeńcem w tym zadaniu będzie piaskowanie. Ta metoda umożliwia wyrzeźbienie w szkle jakiegokolwiek wzoru, za pośrednictwem procesu matowienia.

Zastosowanie piaskowania w zdobieniu różnych powierzchni

zbiornik ciśnieniowy

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com

Piaskarka wyposażona jest w zbiornik ciśnieniowy (ja ten, zobacz), dzięki czemu piasek wyrzucony pod wielkim ciśnieniem jest zdolny równomiernie wydrążyć szkło, wywołując jego matowienie i malując na nim piękne wzory, czy teksty. Piaskowanie (przetestuj w promocji zestaw do piaskowania karcherzobaczysz na tym serwisie) szkła używane jest przy wielu czynnościach. Zaczynając od niewielkich dekoracji na krysztale, które potem może zostać czyjąś pamiątką. Na pewno każdy z nas kiedyś wręczył opiekunom wygrawerowany prezent, mający uczcić jakieś ważne wydarzenie. Rozwiązania mniej jasne to piaskowanie większych tafli szkła – np. dekorowanie półek szklanych bądź kabin prysznicowych.

Często przy sporych projektach tego rodzaju firma ma własne motywy i dopiero po uprzedniej rozmowie może zadeklarować się na opracowanie motywu specjalnego. Tą metodą można również żłobić teksty w kamieniu, dlatego piaskowanie wykorzystywane jest przy produkcji nagrobków. Szczególnie przy robieniu inskrypcji – jest to sposób także najbardziej opłacalne z punktu widzenia finansowego. Piaskowanie wzorów zarówno na powierzchni szklanej jak i kamieniu wymaga ogromnej precyzji. Jest to związane z koniecznością naklejenie folii, która ochroni pozostałą część powierzchni przed wyżłobienie. Folię, dzięki której mamy możliwość wydrążyć napisy bądź wzory można zakupić gotową w specjalistycznych sklepach – możemy także samemu pokusić o stworzenie z folii własnego motywu.


Jak znaleźć firmę zajmujące się piaskowaniem powierzchni

Zbiornik ciśnieniowy

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Aby odnaleźć firmę trudniące się piaskowaniem, łatwiej skorzystać będzie z sieci. Wprowadzając w wyszukiwarkę frazy, które ułatwią nam dojście do ciekawiących nas usług. Na wyszperanych witrynach możemy liczyć na dane konieczne do kontaktu, czasami przykładowy cennik, a także dokładne dane o stosowanych technikach, jak i maszynach. Przedsiębiorstwa nie unikają zamieszczania poglądowych, wcześniejszych realizacji zamówionych produktów. Jeśli Ty również masz chęć na produkt tego rodzaju, już dzisiaj wyszukaj odpowiednią firmę.

Comments are closed.