Press "Enter" to skip to content

Bardzo potrzebne jak i szczegółowe skontrolowanie osiągów aut za pomocą hamowni.

Samochód obecnie jest to najlepszy jak i jeden z wyjątkowo dogodnych środków transportu. Rodzai czy fasonów jest bez liku. Co rusz producenci unowocześniają swoje wyroby a także dodają dodatkowe gadżety. Gdy rozpoczynamy używać samochód rozumie się samo przez się, że konieczne za jakiś czas będą przeglądy. Każdy warsztat samochodowy zaopatrzony jest w zawodowe narzędzia dzięki, którym w łatwy oraz pomyślny sposób przeprowadzane są badania.

Czarny sportowy samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast nie zawsze na podstawowym warsztacie zrobimy wszystkie przeglądy i niezbędna będzie wizyta w punkcie diagnostyki. Choćby po to, by sprawdzić siłę samochodu. Przyrząd, jakim się to wykonuje nazywana jest hamownią. Hamownia (więcejna ten temat- s-performance) z Granicznej 115 we Wrocławiu pozwala nam na dokładniejszą diagnostykę. Przy jej pomocy możemy dogłębnie stwierdzić czy nasz pojazd posiada odpowiednią energię a także czy posiada właściwy moment obrotowy w pełnym jego obszarze. Rozróżniamy 2 modele hamowni: inercyjne i hamownie z ładunkiem.Ów pierwszy rodzaj hamowni wykorzystuje tak zwane koło zamachowe bądź inercję własną. W przypadku drugiej kolejnej hamowni obciążenie może zostać tam stosowane w oparciu o hamulec cierny, wodny bądź elektrowirowy. Hamownie dodatkowo trzeba pogrupować na silnikowe, w których wymiar przeprowadzony został dopiero po odłączeniu silnika z samochodu oraz umieszczeniu go w punkcie pomiarowym. Kolejnym typem są hamownie podwoziowe, gdzie pomiar prowadzony został dla pełnego kompletu pojazdu. Dokładniej informując kładziemy cały pojazd w punkcie pomiarowym. W danym przypadku nie są mierzone bezpośrednio atrybuty silnika, ale moment obrotowy szacowany na osiach pojazdu.

samochód Mini

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Po pozyskaniu takiego pomiaru wyliczamy moment obrotowy dzięki zsumowaniu momentu obrotowego na kołach jak i momentu oporu toczenia. Moc silnika wyznaczana zostaje dzięki pomnożeniu momentu obrotowego przez obroty. Więc, jeśli chcemy sprawdzić czy nasze auto (myjnia – myjnia ręczna bydgoszcz) jest w pełni sprawne trzeba zarejestrować się na taką diagnostykę. Najistotniejsze testy zrobimy we Wrocławiu. Tutejsza hamownia z Wrocławia należy do jednej z najlepszych w kraju oraz pojawia się w czołówce tego rodzaju urządzeń w Europie.

Comments are closed.