Press "Enter" to skip to content

Wygodne rogówki do naszej bawialni

Kiedy przyjdzie nam kupić nowiutki mebel tapicerowany, czeka nas nie lada wyzwanie. Kwestię tę musimy dobrze obmyślić. Nie jest istotne jak dużą powierzchnię ma nasz salon, w sprzedaży mamy obecnie taki ogrom propozycji jeśli idzie o umeblowanie wypoczynkowe, iż każdy wyłowi coś w sam raz do własnego salonu.

narożnik Wajnert z funkcją spania

Źródło: www.Wajnert.pl

Możemy kupić rozmaitego rodzaju oraz rozmiaru: sofy, wersalki, całe komplety tapicerowane oraz narożniki które mają tę zaletę, iż zastępują całkowity komplet tapicerowany. Planując tak znaczący nabytek powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim 2 czynniki: wymiar naszego salonu oraz na funkcję jaką będzie pełnić nasz najnowszy nabytek. Jeśli idzie o czynnik numer jeden, potrzeba zachować umiar, i nie kupować wielkich wymiarów narożnika do ciasnego pomieszczenia. Sprawi on wtenczas przytłaczające wrażenie. Winniśmy w takim razie wybrać odpowiednio mniejszych rozmiarów egzemplarz.

Jeżeli natomiast chodzi o drugi aspekt, dobrze przemyślmy do czego mebelek będzie nam służył

Pomarańczowa sofa

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

obecnie jak też za kilka lat. Tak sofy jak też wersalki oraz narożniki kupimy w wersji do rozłożenia, a więc z opcją spania jak też nie rozkładane, zatem służące tylko do użycia w ciągu dnia. W większości przypadków rozkładane sofy jak i narożniki polecane są właściwie do spania sporadycznego, to znaczy w przypadku odwiedzin gości. Do spania na co dzień sensowniejszym wyborem będzie wersalka, i to mająca sprężyny prócz gąbki. Z pewnością będziemy spać na takiej komfortowo i to przez długie lata. Muszę tutaj wspomnieć, że zdarzają się sofy i narożniki wykonane na układzie sprężynowym i o wysokości po rozłożeniu podobnej jak to jest w przypadku wersalek.

Takie da się bez problemu wykorzystać do spania na co dzień, albowiem są one podobnie funkcjonalne jak wersalki. Kiedy zaś idzie o gatunek tkaniny obiciowej rzecz jasna obicie ze skóry bądź z eko-skóry jest o wiele bardziej praktyczne w utrzymaniu. Wszystkie zanieczyszczenia starczy przetrzeć za pomocą szmatki nasączonej wodą. Jednakże muszę przyznać, że obicia materiałowe są dużo przyjemniejsze w dotyku, szczególnie gdy planujemy sypiać na nowym meblu. Odcień obicia oczywiście wybrać możemy wedle naszego gustu. A jest w czym wybierać. Kiedy jeż wiemy jak wybrać, pora wyruszyć na łowy. Z mojej strony życzę trafionego nabytku.

Comments are closed.