Press "Enter" to skip to content

Jakie wskaźniki samochodowe są przydatne w każdym aucie? Jakie najlepiej wybrać?

Pewnie każdy właściciel samochodu chciałby, żeby jego pojazd był zawsze sprawny, działał bezproblemowo. Aby nie trzeba było wkładać dużych pieniędzy na jego naprawę, a różne niepokojące sygnały były wyłapywane zawczasu oraz usterki naprawiane wtedy, jak jeszcze koszty naprawienia nie są za duże. Do tego dobrze byłoby móc na bieżąco monitorować stan auta oraz mieć pojęcie o tym co się z nim dzieje. W takim celu przydatne będą rożnego rodzaju wskaźniki, które można zakupić na własną rękę. Które z nich są warte uwagi?

Jednym z tych wskaźników będzie wskaźnik EGT gauge smoke, to znaczy temperatury spalin. Jest on jednym z ważniejszych, ponieważ sprawdza jaką temperaturę osiągają spaliny w kolektorze wydechowym. Ta informacja powie nam jak przedstawia się praca silnika. Jeśli temperatura w cylindrach jest za wysoka, może to doprowadzić do uszkodzenia tłoka, co w konsekwencji może spowodować poważną awarię. Przyczyną tego stanu rzeczy jest przykładowo spalanie za ubogiej mieszanki – . Normalna temperatura to mniej więcej 500 stopni dla diesla i 900 dla silnika benzynowego. Będąc wyposażonym w ten wskaźnik, można wcześniej uchronić się przed groźną dla naszego pojazdu awarią.

auto

Autor: Stuart Allen
Źródło: http://www.flickr.com

Niesamowicie przydatne mogą być dla nas wskaźniki oleju. Chodzi konkretnie o wskaźnik (serwis internetowy) ciśnienia oraz temperatury. W samochodach zawsze mamy seryjny wskaźnik olejowy, natomiast może on być niewystarczający. Przykładowo, tego typu standardowa kontrolka pali się z reguły już w krytycznym momencie, kiedy silnik jest już trochę uszkodzony. Nie uprzedza on nas wcześniej o jakimś problemie. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę oleju, za wysoka może doprowadzić do zmniejszenia właściwości smarnych, które są niezbędne do dobrej pracy wszelkich części silnika – wejdź na stronę OEM+ Tuning Center. Ten wskaźnik pokaże nam ogólnie za wysoką temperaturę panującą w silniku, co może oznaczać bardzo negatywne skutki. Dobre będą wskaźniki z serii auto gauge lcd, które odznaczają się najniższym błędem pomiarów porównując z wieloma sprzedawanymi w sklepach produktami.

To jedynie parę rodzajów wskaźników samochodowych, tak naprawdę jeżeli posiadamy właściwe środki można pozwolić sobie na większą ilość takich artykułów. Należy wiedzieć, że większość dostępnych urządzeń występuje w dwóch wersjach mechanicznej oraz elektrycznej. Mnogość sprzedawanych modeli jest bardzo duża, tak samo sposób wykonania, albo rodzaj oferowanego podświetlenia. Dlatego bez problemu uda nam się wybrać coś odpowiedniego do wnętrza naszego auta.

Comments are closed.