Press "Enter" to skip to content

Poprawne naświetlenie to plafon sufitowy oraz lampy abażurowe

Nieważne, czy idzie o oświetlenie do hotelu, domu, czy biura, dobrze o nie się zatroszczyć. Troszczymy się również przy tym o nasze oczy i przyjemną atmosferę.
dzisiaj dużą wagę przypisuje się wystrojowi wnętrz.

Nie tylko barwa ścian, dobór mebli oraz dodatków tworzą odpowiedni klimat. Ważne jest tu także oświetlenie. Plafon sufitowy posiada tutaj tę przewagę nad tradycyjnymi żyrandolami, iż tworzy on designerski, ciepły nastrój. Coraz częściej gości w mieszkaniach i biurach, wypierając standardowe oświetlenie. Plafon sufitowy może mieć jedną lub więcej żarówek. Dzięki różnorodnej gamie plafonów, możemy dobrać typ oświetlenia i wzornictwa zgodny z wystrojem pomieszczenia oraz aktualnymi potrzebami. Plafony dodatkowo idealnie przylegają do powierzchni, dzięki temu pasują do pomieszczeń o małym metrażu. Warto wybrać plafon wyposażony w energooszczędne, innowacyjne diody typu LED.
Plafon z kolekcji Flores firmy Technolux

Autor: TECHNOLUX
Źródło: TECHNOLUX
Idealnym pomysłem na ciepły klimat wnętrza będą lampy abażurowe. Często trudno się zdecydować na którąś z nich, ponieważ ich wybór jest przepotężny. Mamy lampy abażurowe wiszące i stojące. W trakcie wyboru odpowiedniego abażuru nie zapomnij o zgodności jego kolorów oraz wzornictwa z ogólnym wystrojem pomieszczenia – czytaj o lampach abażlampach (nasz odsyłacz). Pamiętaj także o wielkości abażuru. Mały zda się do nlampach (hiperłącze do strony)iej lampki ustawionej na stoliku nocnym, spory zaś do lampy wiszącej, czy dużej lampy stojącej. Przekonaj się także, czy odległość pomiędzy żarówką i abażurem jest odpowiednio duża, zapewniając sobie bezpieczeństwo użytkowania.

Jeżeli natomiast szczególnie cenisz sobie oryginalność lub masz artystyczne predyspozycje, sam zrób sobie abażur ze wstążeczek, metodą szydełkową lub użyj do tego zadania jeszcze innego sposobu.
Wygląd pomieszczenia jest naszą wizytówką. Wybierzmy coś zgodnego z własnymi gustami oraz estetyką, a ściągniemy w nasze progi masę gości.

Comments are closed.