Press "Enter" to skip to content

System odczytu radiowego, czyli wygodny oraz nowoczesny sposób na pomiar zużywania ciepła oraz wody w mieszkaniu

We współczesnych czasach automatyzacja ogarnia coraz więcej dziedzin życia. Można zlecić płacenie rachunków bez konieczności wykonywania przelewu albo ustawić ogrzewanie w ten sposób, by optymalna temperatura panowała w mieszkaniu nawet kiedy jesteśmy w pracy. To jednak nie jedyne udogodnienia, na jakie można liczyć.

Pomiar możliwy w każdej chwiliChociaż komunikowanie się za pośrednictwem fal radiowych na pewno nie należy do dzisiejszych osiągnięć człowieka, nieustannie pojawiają się nowe wykorzystania takiej możliwości. Jednym z nich jest zdalny odczyt wykorzystania wody i ciepła w mieszkaniu. Dzięki użytkowaniu współczesnych narzędzi pomiarowych zdobyć można zapis zużycia konkretnych mediów, również jeżeli lokatorów nie ma wtedy w domu.

Niniejsze rozwiązanie ma dużo przymiotów, a największą dogodnością jest prawdopodobnie fakt, że pracownik czytający pomiary nie musi zaglądać do naszego mieszkania. My cieszymy się prywatnością, a dane zostają przesłane we właściwe miejsce bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujemy. Naturalnie nie jest to wyłączna zaleta, którą daje rozliczanie ciepła – (sprawdź rozliczanie ciepła) właśnie w taki sposób.

Rozliczenie ciepła we współczesnym stylu

licznik ciepła

Jeśli chodzi o wodomierze (link) odczyt radiowy, jak też ten „tradycyjny” jest dosyć jasny (zobacz różnice). Jednak rozliczanie kosztów ciepła może być odrobinę bardziej problematyczne, ponieważ niejednokrotnie nie czujemy zużycia ogrzewania. Nowoczesne systemy odczytu radiowego nie tylko wysyłają informacje, a tym samym znacząco przyspieszają robienie rozliczeń. Ich dodatkowym walorem jest to, że gromadzą zebrane szczegóły odnośnie do poboru ciepła oraz wody z ostatnich kilkunastu miesięcy. Co to oznacza dla użytkownika?

Przede wszystkim można porównać w jaki sposób zmieniało się zużywanie określonych mediów w czasie – wskazania są archiwizowane bezpośrednio na komputerze użytkownika albo na serwerze, gdzie można się z nimi zapoznać po wprowadzeniu hasła. Ponadto, posiadamy gwarancję, że odczyt jest dobry, gdyż jego rzetelność jest sprawdzana automatycznie. Tego typu urządzenia mają też specjalne zabezpieczenia, przez które rejestrują próby manipulowania przy ciepłomierzu lub wodomierzu – więcej informacji.

Comments are closed.