Press "Enter" to skip to content

Która folia jest aktualnie najlepsza do owijania palet?

Produkty, które są transportowane na paletach powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed każdym rodzajem uszkodzenia. Szkodliwe mogłyby być wszystkie uderzenia albo działanie warunków pogodowych.
Podstawowym rodzajem takiego zabezpieczenia jest owijanie palety w folię polietylenową stretch.

Co interesujące, jest ona najbardziej efektywną oraz zarazem najmniej kosztowną dostępną w sprzedaży folią. Cechuje ją niezwykle znaczna gibkość, znaczna odporność na oddziaływanie pary wodnej, sole, kwasy czy też zasady. Poza tym jest ona dość odporna na małe temperatury. Do sprawnego zawijania palety służą specjalistyczne owijarki palet. Niezwykle przyspieszają one proces foliowania palet. Wykonalna jest przy ich zastosowaniu bardzo szybka paletyzacja, co często wykorzystują centra dystrybucyjne, które potrzebują konstruktywnych rozwiązań.
zawias

Źródło: pixabay.com
technologia

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Służą one do maszynowego zabezpieczania palet za pomocą folii stretch i działają one w cyklu półautomatycznym lub mechanicznym. Jeśli jakaś firma (iso 14001) chce zamówić owijarkę do palet, za ustaloną cenę otrzymuje tego typu narzędzie (również jego przywiezienie), montaż i szkolenie dla członków personelu. W czasie trwania tych szkoleń przekazywana będzie niezbędna wiedza z zakresu działania tego typu owijarek. Mogą nie tylko bardzo przyspieszyć foliowanie, ale również prawie trzykrotnie szybciej rozwinąć folię, co posiada duży wpływ na cenę foliowania. Obliczenia pokazują, że wykorzystywanie owijarki oznacza oszczędność ok. 70 procent folii.

Owijarka ponadto przyczynia się na skracanie czasu pracy pracowników magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogłyby z kolei korzystać firmy, które nie wymagają znacznej efektywności foliowania.

Comments are closed.