Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju brąz używany jest do wyrobu tulei z brązu?

Brązowe tuleje są elementami, jakie moglibyśmy napotkać w mnóstwa urządzeniach, które wykorzystujemy w domu. Brąz jest również stosowany do wytwarzania mnóstwa części będących elementami mnóstwa znaczniejszych urządzeń stosowanych np.

na budowie.
Tuleje z brązu robione mogą być z brązu o symbolu B101. Jest to brąz cynowo-fosforowy, który ma wysoką wytrzymałość na korozję. Dzięki fosforowi ma również wysoką odporność na ścieranie oraz może wykazywać ponadto wytrzymałość na ogromne obciążenia mechaniczne. Brąz taki znajduje zastosowanie w częściach urządzeń mocno obciążonych i częściach łożysk podatnych na rdzę. Zazwyczaj tulejki brązowe wyprodukowane są z taśmy brązowej z kieszonkami smarującymi w kształcie rombu. Tego typu tuleje są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Przenoszą one duże obciążenia i posiadają dużą wytrzymałość na ścieranie. Pracować mogłyby w temperaturze -100 – +200 stopni C. Również pracują w ruchu posuwistym albo obrotowym. Taka tuleja (zobacz tuleje brązowe) stosowana jest najczęściej w budowlanych maszynach lub podnośnikach.
tuleje z brązu

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Tuleje z brązu wykonywane są metodą odlewania odśrodkowego, jaka zapewnia odpowiednią strukturę odlewów. Również stosowana jest metoda grawitacyjna w piaskowych formach. Takie tuleje są używane na ślimacznice, panewki i różne części urządzeń i maszyn. zakupując tulejki brązowe w specjalistycznej spółce, nie trzeba niepokoić się o jakość produktów, gdyż są one najwyższej klasy.

Tworząc tulejki z brązu spółka stosuje technikę odśrodkową. W ten sposób otrzymuje się tulejki odznaczające się najwyższą jakością.

Już teraz wejdź na ten odsyłacz i zweryfikuj u źródła (https://www.laccery.com/pl-pl/odbojnice-wozkowe.html), aby zdobyć stuprocentową pewność, że wszelkie dane zdobywane na takiej stronie są wiarygodne.

Struktura ich jest drobnoziarnista oraz bardziej jednolita.

Comments are closed.