Press "Enter" to skip to content

Co należy zrobić, kiedy będziemy osobą poszkodowaną w wypadku w Niemczech?

Kolizje na drodze mogą wydarzyć się dosłownie w każdym miejscu, jednak jeśli będą miały miejsce gdzieś poza granicami Polski, do całej sprawy doszłyby ponadto innego rodzaju kłopoty.

Jest przecież możliwość, że zwyczajnie nie znamy zarówno języka np. niemieckiego, ani obowiązujących tam przepisów.
wypadek Niemcy

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli tego typu nieszczęście dopadnie również i Ciebie, trzeba naturalnie postępować podobnie jak w Polsce, tzn. zgasić silnik, zapalić światła awaryjne czy (jeśli to będzie możliwe) udzielić pierwszej pomocy innym uczestnikom takiego zdarzenia. Niezwykle ważną sprawą jest ustalenie osoby, która jest winna takiego zdarzenia drogowego. To oczywiście należy do policji, jednak nie powinniśmy podpisywać jakiegokolwiek pisma, jeżeli nie znamy dosyć dokładnie języka niemieckiego. Warto jest poprosić o poradę do firmy, która jest wyspecjalizowana w tego typu zdarzeniach. Przede wszystkim, jeśli to nie my zostaliśmy uznani za sprawcę. Moglibyśmy się w takiej sytuacji postarać o odpowiednie odszkodowanie czy też (w co poniektórych przypadkach) także zadośćuczynienie.
Należy wiedzieć, że jeżeli zdarzy się wypadek Niemcy jako ludzie, funkcjonują (do jakiegoś stopnia) podobnie jak Polacy.tak dalsze informacjeW tamtym miejscu także moglibyśmy otrzymać odszkodowanie za uszkodzony pojazd albo zadośćuczynienie za doznane szkody na zdrowiu. Przykładowo jeżeli koszt naprawy pojazdu będzie wyższa niż 130% jego wartości rynkowej, to poszkodowany może otrzymać różnicę pomiędzy wartością rozbitego auta, a ceną pojazdu sprzed wypadku.

Wymagana jest naturalnie doskonała znajomość nie tylko języka niemieckiego, ale także prawa. Z tego też powodu należałoby zatrudniać w tego typu okoliczności fachowców, którzy m.in. powołają biegłego.

Comments are closed.