Press "Enter" to skip to content

Czujniki dymu – najbardziej istotne funkcje oraz możliwe ceny

Pożar jest żywiołem, którego trudno czasami jest powstrzymać – nie dziwi więc fakt, iż zawsze dbamy o to, aby w lokalizacjach, gdzie się ukazuje, było jak najbardziej bezpiecznie. Jak to łatwo się domyśleć najczęstszym miejscem ukazywania się pożarów są nasze własne domy.

Wnętrze fabryki, hurtowni

Autor: Don Nunn
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo tego, iż wielu z nas w obecnej chwili posiada porządne kuchenki, wystarczy moment nieuwagi, a może stać się nieszczęście.

Ten materiał prezentuje bardzo ciekawe sprawy, zatem jeżeli masz chęć poznać prezentowany temat dokładniej, zobacz także to opracowanie (http://odlew.com.pl/).

Co jednak ma możliwość pomóc nam w razie takiego problemu?

życie

Źródło: www.nedcon.pl
koszulka

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zapalić się może praktycznie wszystko – no i tak naprawdę nawet najbardziej mały ogienek może rozrosnąć się w istny koszmar. Dardzo wielu z nas jednakże sprawę „ognia wewnątrz swojego domu”, traktuje dosyć mocno „po macoszemu”. Z jakiego powodu? Ponieważ sądzimy, że skoro „panujemy” nad ogniem – pilnujemy go, kiedy jest włączony no i odłączamy zawsze, gdy nie jest potrzebny, nic naszym osobom nie zagraża. Tymczasem w rzeczywistości to wystarczy iskra, a nawet coś całkowicie innego – zapalona świeczka dla naszego relaksu lub romantycznej atmosfery. Jakkolwiek by nie było, z ogniem nie ma żartów, dlatego właśnie dobrze jest mieć świadomość, w jakim momencie i w jakim miejscu następuje możliwość rozprzestrzenienia się płomieni. By móc to dobrze określić i na czas zareagować, powstała tak nazywana czujka (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/28/micra-25-czujka-zasysajaca) dymowa, którą to możemy zainstalować w dosłownie każdym każdym pomieszczeniu, a która to – w zależności od modelu oraz posiadanych funkcji – ma możliwość po prostu „bić na alarm” albo nawet wezwać najbliższą nam straż pożarną, czy też włączyć po podłączany do niej system zraszania, który to coraz to bardziej często jest instalowany w naszych domach przez właścicieli.

Takiego rodzaju czujka bywa więc jak widać doskonałym rozwiązaniem, a im mocniej czuła, tym lepiej – oczywiście im czulsza, posiadająca więcej funkcji, tym bardziej droga, jednak taki lepszy model możemy kupić już za okolicę 200 złotych.

Comments are closed.