Press "Enter" to skip to content

Jak można skutecznie usprawnić prezencję aluminiowych części motocyklowych?

Aluminium jest niezwykle popularnym metalem, który jest służący np. do produkcji karoserii samochodowych czy urządzeń gospodarstwa domowego. Żeby powiększyć jego wytrzymałość na ścieranie, wykorzystywana jest technologia pod nazwą anodyzowanie.

Część

Autor: TheGuyCalledDennis
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona jest na płaszczyźnie cienka warstwa tlenku, która ma za zadanie ochraniać materiał przed uszkodzeniem.
sprzętu

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Proces ten jest używany także w przypadku innych metali, np. tytanu albo stopów magnezu. W niektórych przypadkach anodyzowanie może zupełnie uniemożliwić korodowanie metalu. Proces taki wykorzystywany jest również do celów dekoracyjnych, gdyż wytwarza nieścieralną warstwę.

Przedstawiany tekst ukazuje bardzo zajmujące tematy – jeżeli chcesz zobaczyć pokrewny materiał, zobacz bez wahania to opracowanie (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/oddymianie-grawitacyjne/systemy-sterowania-pneumatyczne/).

Następnym powodem, dla którego proces anodowania jest prowadzony, to wytworzenie powłoki izolacyjnej na powierzchni folii aluminiowej. Można ją następnie użyć do tworzenia kondensatorów. W czasie procesu anodowania anodą jest poddawany obrabianiu materiał, natomiast elektrolitem może być roztwór kwasu chromowego. Taki proces wykonywany jest zazwyczaj za pomocą prądu stałego. Stworzona w taki sposób powłoka posiada nieco porowatą budowę, która mogłaby umożliwiać jej barwienie na m.in.

Skoro masz chęć w większym stopniu zbadać ukazany tu problem, to kliknij tutaj. Bez strachu, to wiarygodny link – są tam ciekawe informacje.

złoty kolor. Wykorzystywane są do tego zazwyczaj barwniki organiczne. Jeżeli interesuje Cię taka technika jak anodowanie śląskie to region, w którym na pewno odnajdziesz fachową firmę.

W celu utrzymania właściwej ochrony do danego materiału, na powłoce tlenku wykonuje się proces uszczelniania w bardzo gorącej wodzie. W przypadku aluminium anodyzowanie jest wykorzystywane tylko do celów antykorozyjnych.

Znacznie częściej robi się to do celów dekoracyjnych albo aby powiększyć odporność takiego metalu na ścieranie. Jest to jeden z najpopularniejszych procesów używanych do celów uszlachetnienia aluminium.

Comments are closed.