Press "Enter" to skip to content

Czy zmiana rozmiaru posiadających kamienie obrączek jest wykonalna?

Duża część z nas stała już albo stanie kiedyś na ślubnym kobiercu. Wymagane jest jednak m.in. uprzednie nabycie obrączek. Przy takiej okazji mogą pojawić się trudne dla nas pytania, na które z chęcią odpowie każdy złotnik.

blacha ryflowana wysokiej jakości

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com
Jedno z nich może dotyczyć tego, czy można powiększyć albo pomniejszyć różnego rodzaju pierścionki. Te wykonane z dwóch rodzajów złota są nieco bardziej trudne przy zmianie rozmiaru niż typowe pierścionki jednoKolorowe. Jakkolwiek jednak przy użyciu współczesnej techniki jest to w większej części wypadków możliwe. Analogiczne ta kwestia prezentuje się w wypadku np. zmniejszania obrączek, które posiadają jakiekolwiek kamienie.

Równie ekscytujące materiały są opublikowane w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem wapnowanie gleby, który jest tu.

Niestety nie w każdym wypadku jest to możliwe (im ich ilość jest większa, tym jest to trudniejsze), ale w co poniektórych wypadkach czynność zmiany rozmiaru może skończyć się powodzeniem. Jeżeli chcesz powiększyć prawdopodobieństwo, że w Twym wypadku także się to powiedzie i interesuje Cię kompetentny jubiler Kraków jest miastem, w którym na pewno go odnajdziesz. Jeśli tego typu poprawka nie okaże się wykonalna, wykona on nowe obrączki w odpowiednim rozmiarze oraz zamieści na nich kamienie z obecnej obrączki.

jubiler Kraków

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Inne zapytanie może tyczyć się kwestii doboru odpowiedniego kamienia. Należałoby podjąć odpowiednią decyzję, gdyż jeżeli do oprawy dobieramy stosunkowo niedrogie cyrkonie, to powinniśmy brać pod uwagę fakt, że z czasem staną się one matowe albo się nawet mogą pokruszyć. Dlatego też o wiele lepiej byłoby wybrać naturalne kamienie, zatem diamenty. Jedyne, co mogłoby porysować ich powierzchnię, to inny diament.

Niezależnie od użycia możliwych ozdób, obrączki dobrze byłoby od czasu do czasu odświeżać. Jest to bardzo szybka i niedroga usługa, a na pewno wywoła uśmiech na ustach właściciela obrączki.

Comments are closed.