Press "Enter" to skip to content

Co musi mieć kompetentny agent nieruchomości oraz w czym mógłby nam dopomóc?

Dziś biura z posiadłościami mają niezwykle wiele klientów. Zgłaszają się w tamto miejsce osoby, które chcą uzyskać pomoc w wyszukiwaniu najlepszej propozycji zakupu lub najmu mieszkania.

Metalowa sprężyna

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nieczęsto przychodzą osoby, które chcą wynająć albo sprzedać mieszkanie.
Jeżeli ktoś zamierza sprzedać mieszkanie, zgłasza się do biura nieruchomości z propozycją sprzedaży oraz fotografiami domu. Agenci mogą pomóc również w skompletowaniu potrzebnych dokumentów oraz wszystkich prawnych sprawach związanych z umowami. Pracownicy agencji mogą zająć się też takimi kwestiami jak sprawa podziału majątku. Kiedy małżeństwo rozwodzi się, mogą zgłosić się do agencji, by pomogła sprzedać im ich mieszkanie oraz kupić dwa oddzielne. Wiąże się to z bardzo różnymi formalnościami, więc małżonkowie sami sobie z tym nie poradzą. Najczęściej biuro wybieramy z polecenia lub poszukujemy w internecie właściwej. Musimy sprawdzić czym konkretne biuro się zajmuje oraz czy posiada swoją siedzibę. Należy wybrać taką agencję, która zajmuje się jedynie obrotem nieruchomościami, nie natomiast taką, dla której sprzedaż mieszkań jest pomocniczą branżą. Może zdarzyć się sytuacja, że agent będzie umawiać się z nami na spotkania w kawiarniach, wtedy mogłoby się okazać, że nie trafiliśmy na dobrego agenta. Jedynie dobry agent może pomóc nam w sprzedaży mieszkania tak, abyśmy na tym nie stracili.
Profesjonalny agent, powinien mieć licencję oraz ubezpieczenie OC. Takie uprawnienia powinien pokazać nam na nasze życzenie.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy etykieta samoprzylepna naszego tematu zachęcamy do następnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozproszymy wszystkie Twoje rozterki.

Ubezpieczenie OC jest bardzo istotne w wypadku popełnienia przez agenta pomyki. Dzięki polisie od Odpowiedzialności Cywilnej, Klient nie straci w przypadku kupienia domu obciążonego hipoteką. Ma wtedy duże szanse na odzyskanie swych pieniędzy.

Może któryś komentarz z www (http://www.jednosc.pl/) Cię dotknął? Masz ochotę na niego odpowiedzieć? Zachęcamy Cię do tego gorąco. Czekamy na Ciebie!

Gdy zgłosimy mieszkanie do sprzedaży, agent powinien zrobić jego oględziny.

Podczas spotkania robi się jeszcze pomocnicze zdjęcia. Agent powinien wiedzieć czy blisko mieszkania jest przedszkole, sklepy czy urzędy. Musi także wiedzieć jaki jest dojazd do nieruchomości.

Comments are closed.