Press "Enter" to skip to content

O jakich sprawach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jakiego typu powinna być? Jakiego rodzaju rozmiar wybrać?

Może niekiedy ciężko w to uwierzyć, lecz aż jedną trzecią życia przeznaczamy na sen. Choć noworodki mogą przesypiać nawet całą dobę, to im maluszek starszy, tym mniej snu potrzebuje.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż nie tylko chodzi o to, ile śpimy, ale także na czym oraz pod czym śpi nasza pociecha. Decydując się więc na łóżeczko dla dziecka należy też pamiętać o doborze odpowiedniej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc musi być pościel dla dzieci? To jak wiadomo zależy od wieku, gdyż dla dzieci od 0 do 5 lat polecana jest kołderka 100 na 135 plus poduszka zaś 40 na 60 cm pościel dziecięca.

Jeśli zaintrygował Cię opisywany tekst, to koniecznie sprawdź również ten link – świetna treść (https://www.serwischlodniczy.com.pl/) też okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Trzeba wiedzieć, iż w sprzedaży jest także dostępna pościel o wielkości 90×120, to jednakowoż standardem w Polsce jest właśnie pościel do łóżka 100×135. Tego typu pościel po prostu będzie bardziej praktyczna, lepiej dopasowana.

Spod większej kołderki dziecku będzie bardzo trudno się wydostać, co jest oczywiście plusem w przypadku tego typu produktów dla małych dzieci śpiworki dla dzieci. Dla starszaków, czyli w wieku 5-10 lat najbardziej dopasowana kołdra to wielkość od 140×200 i poduszka 70×80 cm.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to zobacz ponadto ten świetne źródło (https://mikolaje.pl/). Sprawdź, to także okaże się dla Ciebie wartościowe.

Pościel dla starszaków jest dobra do łóżek o rozmiarze 140×200 oraz 90×200 centymetrów. Dla dzieci, które mają ponad dziesięć lat najlepsza jest kołdra 160×200 plus do tego 2 poduszki o rozmiarze 70×80 cm.

Tego rodzaju zestaw pościel będzie najlepszy do łóżka, które wynosi od 160 do 200 centymetrów.

Jeżeli będziemy to mieć na uwadze, to można być pewnym, że pościel będzie naprawdę wygodna, idealnie pasowała do rozmiaru łóżka. Dobrze także pamiętać, aby była bardzo jakościowa, gdyż dzięki temu będzie solidna oraz jak najbardziej wygodna.

Comments are closed.