Press "Enter" to skip to content

Jak pobrać pożyczkę pozabankową? Dobre i złe strony kredytów bez sprawdzania historii w BIKu

Każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie bardzo szybko potrzebować gotówki i będzie zmuszony wziąć kredyt. Rzecz jasna formalności w bankach mogą trwać bardzo długo, w związku z tym ludzie coraz częściej decydują się na kredyty pozabankowe. Przede wszystkim decyduje o tym szybkość, jednak często nie spełniamy wymagań, aby uzyskać pożyczę w banku. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm, w których są one udzielane, pomijając wiele procedur.

Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby otrzymać kredyt od ręki nierzadko nie trzeba nawet wybierać się do parabanku. Obecnie niemalże wszystko można wysłać online. W związku z tym dużą dobrą stroną jest właśnie szybkość. Nie musimy zbierać bardzo dużo dokumentów, możemy także być już zadłużeni. Czas między dostarczeniem wniosku staje się niedługi. Zazwyczaj pożyczka bez BIKu przyznawana jest na niewielką kwotę. Jednocześnie czas spłaty bywa niedługi. Wszystko zależy od sumy kredytu. Sprawdź: blog.

Jak wiadomo firmy przekazujące takie pożyczki, muszą zabezpieczyć się w jakiś sposób. Jeżeli użytkownik musi pobrać dużą kwotę, często taką ochroną jest nieruchomość. Wówczas oprocentowanie może być większe, ponieważ istnieje pewne ryzyko, jednakże forma ta jest udostępniana dla każdego. Kolejną zaletą tego rodzaju pożyczek są opisane już powyżej małe formalności. Często wystarczy dowód osobisty oraz wypełnienie wniosku. Parabanki cechują się naprawdę dużą elastycznością względem klienta. Każdy ma możliwość negocjacji warunków.

Wracają do pożyczki pobieranej przez Internet. Udogodnienie jest o tyle duże, że przedstawiciel może przyjechać do naszego domu, aby dokończyć procedury. Istotne jest także to, że to często jedyna możliwość otrzymania pożyczki przez osobę starszą. Przy tego rodzaju kredytach nie wymagane jest też zaświadczenie o zarobkach.

Spodobał Ci się taki post? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię wiadomość, że podobny tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz tekst na stronie (http://www.testynaprawojazdy.eu/about.html).

Rzecz jasna są również złe strony takich transakcji. Przede wszystkim oprocentowanie nierzadko jest naprawdę wysokie. Nietrudno w sytuacji braku formalności popaść w błędne koło i pożyczać kredyty (kredyt konsolidacyjny dla firm) w celu spłacenia poprzednich, jednocześnie coraz bardzie się zadłużając.

polskie monety

Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Pożyczki bez BIKu to również prowizje i różne opłaty, o których często nie jesteśmy powiadamiani wprost. W związku z tym naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z warunkami przyznania, aby nic nie uszło naszej uwadze. Tylko dzięki takim praktykom możemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak tego chcemy. Pożyczki często są ryzykowne, ale w dzisiejszych czasach niejednokrotnie są po prostu konieczne. Niezależnie od tego, gdzie pobieramy kredyt, warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z umową.

Comments are closed.