Press "Enter" to skip to content

Najnowocześniejsze techniki emisji kolorowych obrazów czyli garść informacji na temat stosowanych współcześnie telebimów.

Dynamiczne, barwne obrazy wyświetlane na ogromnym ekranie to marzenie niejednego specjalisty od promocji. Od pewnego czasu marzenia takie już się spełniają, bo w ofercie pojawiły się zaawansowane ekrany LED, które mogą wyświetlać obraz o rozmiarach nawet dwudziestu metrów kwadratowych. Wykorzystuje się w nich nowoczesne diody o wysokiej jasności, dużym kącie świecenia i bardzo niezawodne.

transmisja

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka kolorowych diod łączy się w grupy nazywane pikselami – każdy piksel jest złożony z trzech diod, to znaczy zielonej, niebieskiej i czerwonej. Kontrolując natężenie świecenia poszczególnych diod wyznacza się jednocześnie kolorem świecenia całego punktu, a to właśnie widzi ktoś kto patrzy na telebim – zobacz tutaj. Zależnie od rodzaju matrycy i przeznaczenia dane piksele rozmieszczone być mogą w różnych odstępach od siebie, przez co można uzyskać różne rozdzielczości emitowanego obrazu.

Jeśli opublikowane tutaj materiały są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie także odnajdziesz coś interesującego.

Wszystkimi pikselami można też niezależnie sterować, co daje możliwość na na wyświetlanie dynamicznych sekwencji.

Telebimy wytwarzane są w bardzo dużej liczbie odmian i rozmiarów. Mają one przeważnie modułową budowę, każdy z dużych ekranów składa się więc z kilku czy kilkunastu mniejszych – Biłgoraj ul.Kościuszki – telebim. Wykorzystując tę technikę w zasadzie nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o rozmiary, bo z dostępnych modułów zrealizować się da prawie wszystkie projekty. A jeżeli będzie potrzebne coś mniej typowego, to także problem da się rozwiązać, bo duża część firm produkujących tego typu panele realizuje także indywidualne zamówienia.

telebimy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część paneli przeznaczona jest do pracy poza pomieszczeniami, dlatego też posiadają ku temu odpowiednie parametry. Obudowy modułów są całkowicie odporne na wodę i wilgoć, a komponenty bez żadnego problemu poradzą sobie z pracą zarówno w wyższych jak i niższych temperaturach. Do sterowania obrazem na telebimach wykorzystuje się specjalne oprogramowanie, dostarczane razem z urządzeniem.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany zagadnienie, odwiedź serwis, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Niektóre wersje wymagają ciągłego podłączenia do komputera sterującego, inne posiadają wbudowaną pamięć i kontroler, dzięki czemu są całkowicie niezależne.

Comments are closed.