Press "Enter" to skip to content

Sukces krajowych odlewni

W domenie motoryzacyjnej, przemysłowej lub maszynowej niezwykle ważne są wyroby, jakie wytwarzane są metodą obróbki cieplnej. Części konstrukcyjne zazwyczaj nie mogą być zrobione inaczej aniżeli przez wyżarzanie].

Odlewy

Źródło: www.alwro.com.pl

Wyżarzanie to technika, za pomocą, której produkt nagrzewany jest do odpowiedniej temperatury, później następuje powolne jego wystudzanie. Te zabiegi powodują, iż materiał praktycznie równa się ze stanem równowagi. Takiego typu obróbka cieplna metali stosowana jest w różnych temperaturach. Wylicza się między innymi wyżarzanie, które ujednolica materiał. Nagrzewanie występuje między 1000 a 1200 stopni. Innym jest wyżarzanie zupełne. Jest to nagrzewanie pomiędzy 30 a 50 stopni w celu zmniejszenia sztywności żeliwa. Rodzajów wyżarzań jest sporo i każdy z nich ma odmienne zastosowanie.

Tego typu procesami trudnią się specjalne odlewnie.

Chciałbyś znaleźć coś innego na omawiany na tej stronie temat? Kliknij tutaj – ta ważna oferta bez wątpienia rzuci nowe światło!

Na terenie kraju jest ich niewielka ilość. Proponują zazwyczaj tworzone odlewy z metali żelaznych, ale dzięki innowacyjnym technologiom za pomocą ciśnienia w ofercie są także odlewy z materiałów nieżelaznych jak na przykład stopy miedzi czy aluminium.

Odlewnie w Polsce mają swoich nabywców nie tylko na obszarze kraju, ale również we wszystkich krajach europejskich. Dotarcie do nich stało się osiągalne dzięki świetnej jakości proponowanych wyrobów oraz bogatej historii zakładów wyrabiających odlewanie ciśnieniowe. Także liczne nagrody czy zdobyte certyfikaty pozwoliły nie tylko rozsławić się na rynku w Europie, ale również doprowadziły do długofalowej, ciągle rozwijającej się współpracy.

Nasze przedsiębiorstwa tej dziedziny zasłynęły z produkcji doskonałej jakości materiałów, dodatkowym walorem są często innowacyjne, własne technologie, jakie zostają chronione prawnie. Coraz powszechniej również przedsiębiorstwa zajmujące się tego rodzaju produkcją tworzą procesy wytwórcze z nastawieniem na ochronę środowiska, stając się dzięki temu aktywnym propagatorem na rzecz ekologii.

Aby odlewnie odlewnie – powołaj się na nas -gły się rozwijać zostały utworzone liczne Towarzystwa propagujące ich działania na terenie całej Europy. To one przecież dbają o dobrą promocję producentów.

Źródło: Alwro S. A.

Comments are closed.