Press "Enter" to skip to content

Podejdź no do płota, czyli które ogrodzenie wybrać?

Pełne czy ażurowe? Drewniane czy metalowe? Minimalistyczne? A może bardziej wyszukane? Wybór ogrodzenia nie jest łatwy, ale równie ważny jak wybór działki. Jedno jest pewne – w tej kwestii pośpiech nie jest wskazany, więc powinniśmy poświęcić trochę czasu na to zadanie, aby kolejne lata patrzeć z satysfakcją na swój wybór.

Ogrodzenie, panel Bekafor Prestige

Autor: Betafence
Źródło: Betafence
Jakie ogrodzenie stanie się przysłowiową kropką nad „i” naszej posesji, jednocześnie dając bezpieczeństwo i spokój?Stojąc przed wyborem ogrodzenia warto skorzystać z internetu. Poszukać inspiracji, poczytać fora, i znaleźć producenta, który weźmie pod uwagę nasze wymagania . Wystarczy, że wpiszemy frazę: ogrodzenia Wrocław.Bezustannie dużym powodzeniem cieszy się ogrodzenie (ogrodzenia gabionowe) drewniane. Ma łagodną kolorystykę i dobrze dopasowuje się do otoczenia. Co ważne, możemy sami zmienić jego ubarwienie.Lecz drewno, mimo, że piękne co jakiś czas potrzebuje konserwacji. Jest podatne na warunki atmosferyczne a także uszkodzenia czy zadrapania. Murowane czy betonowe choć odporne, może spowodować, iż będziemy czuli się odseparowani od reszty świata. Oczywiście, są osoby, którym na takiej intymności zależy, ale co wtedy gdy mimo to pragniemy obserwować otaczającą nasz przestrzeń? Może więc ogrodzenie (zobacz www.anotis.pl) kute? Dzięki delikatnym wzorom są estetyczne, funkcjonalne i posłużą nam na długie lata.

Elementy małej architektury - ogrodzenia i murki

Autor: Libet
Źródło: Libet

Dekoracyjność i elegancja ogrodzeń kutych daje wyśmienite połączenie. Wykonywane w wybranej przez nas odlewni, odpowiednio dobrane do stylu, jaki preferuje właściciel, nadają działce i domowi swoisty charakter. Ogrodzenie kute wzbogaca wartość nieruchomości, jest nietuzinkowe, oryginalne, ponieważ przeważnie zrobione na zamówienie. Poza tym kute elementy są piękne, a bywa, że przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz walorów typowo dekoracyjnych, należy w końcu zwrócić uwagę na funkcjonalność takiego ogrodzenia oraz jego wytrzymałość. Ogrodzenia kute są trwałe, nietrudne w pielęgnacji, nie zmieniają kształtu, jak np. siatka, nie poddają się działaniom szkodliwych warunków atmosferycznych. Tworzą też odpowiednią blokadę przed intruzami. Ogrodzenia kute są na tyle mocne, by dać bezpieczeństwo, ale jednocześnie na tyle prześwitujące, by zapewnić pogląd na to, co się dzieje poza nim.

Comments are closed.