Press "Enter" to skip to content

Pasja jako zawód – fotografia

Tysiące młodych ludzi rozważa zawód fotografa. Marzą by zgodnie z współczesną modą, połączyć pracę ze swoimi zainteresowaniami. Zobaczymy, czy da rady z tego zawodu utrzymać się oraz czy dalej jest tu miejsce dla zaczynających przygodę. Czy jest to aż tak proste, prowadzimy rozmowę z Mirką, która od 7 lat pracuje jako fotograf ślubny w Łodzi. Jej rady odnoszą się do całego kraju, nie tylko centrum kraju.

aparat fotografa

Zdecydowanie powinno się mieć duże umiejętności – wyjaśnia nam nasza rozmówczyni. Nie należy mieć nadzieję, że z podstawowymi umiejętnościami podbijemy konkurencyjny rynek pracy. Konkurencja jest wielka i zainteresowani przeszukują strony internetowe, zwracając uwagę jakość fotografii i oceniając zdolności fotografa. Jeśli mamy warsztat na odpowiednim poziomie, to prosto odszukamy klientów choćby z samego polecenia.

Aby wykonać niepowtarzalne zdjęcia, trzeba przede wszystkim ćwiczyć. Trzeba mieć aparat ciągle ze sobą, choćby ten w komórce i gdy tylko pojawi się okazja, robić zdjęcia. Godne polecenia są też kursy fotograficzne. Dość szybko wprowadzają one zaczynających w tajniki fotografii, dzięki czemu szybciej mogą zacząć robić fotografie na wysokim poziomie.

Na pewno chcesz poznać ekstra wiadomości dotyczące tego zagadnienia. Jeśli zaintrygował Cię nasz aktualny tekst, to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

Takie szkolenia mają miejsce w wielu miastach, przez co warto się zapoznać i sprawdzić, kto organizuje takie kursy i kto jest nauczycielem.

Jeśli idzie o same zarabianie jako fotograf to najgorsze są oczywiście początki. Należy pozyskać pierwszych klientów i wyrobić sobie markę. Przeważnie aby pozyskać zlecenia, należy dać na początku kariery niższe stawki niż konkurencja. Gros osób zaczyna też od fotografowania ślubów, choćby swoich przyjaciół. Jest to świetna okazja, by wyrobić sobie doświadczenie w przyjaznym środowisku.

Później jest łatwiej, bo jeśli nasze fotografie są ładne, to z pewnością sporo zamówień będzie pochodziło z polecenia naszych ucieszonych klientów. Każdy chyba był w sytuacji jak po ślubie największą atrakcją wśród dziewczyn jest folder ze zdjęciami.

Dochodzisz do wniosku, że dobrze byłoby powiększyć swą wiedzę na opisywany tutaj temat? Kliknij zatem na ten link i przeczytaj więcej na ten temat.

Solidnie go oglądają a kiedy takie fotografie są piękne, to najczęściej chcą się dowiedzieć kto robił zdjęcia. Przez to pierwszą zasadą powinno być jak najskuteczniejsze opanowanie robienia ładnych zdjęć. Z pięknymi zdjęciami jakoś sobie damy radę, nie ukrywajmy, konkurencyjnym rynku pełnym konkurencji.


Wyświetl większą mapę

Comments are closed.