Press "Enter" to skip to content

Wybierzmy drzwi przesuwne

Do każdego mieszkania powinniśmy dobrać inne drzwi. Jesteśmy przyzwyczajenie do skrzydłowych, jednak niewielkie mieszkania można udekorować przesuwnymi drzwiami. Tworzą przestrzeń, zasłaniają problematyczne miejsca i wymagają niewiele miejsca. Dobrze wybrać najlepsze drzwi.

Autor: INVADO
Dzisiaj drzwi przesuwne mają najróżniejsze wzory i typy. Od razu widać, jak odróżniają się od drzwi harmonijkowych, które kilkanaście lat temu stały się popularne w mieszkaniach. Warto pooglądać szklane albo z płyty drewnianej.

Projekt domu i drzwi
Drzwi (sprawdź rygle elektromagnetyczne) przesuwane najlepiej zaplanować już na początku projektowania lub ewentualnie w czasie generalnego remontu. Idealnie wyglądają, gdy mieszczą się zwyczajnie w ścianie. Firmy trudniące się takimi systemami ułatwiają mechanizm montażu przesuwanych drzwi. Najczęściej skutecznym ułatwieniem jest chowanie ich za płytą re gipsową. Co prawda pokój zmniejsza się o kilka centymetrów, jednak w rzeczywistości zyskujemy przestrzeń.

Większe mieszkanie w kilka chwil
Wielu ludzi rezygnuje z drzwi, aby uzyskać więcej miejsca. Najlepszym przykładem jest moda na kuchnie otwarte na salon. To szczególnie tutaj drzwi przesuwne są przydatne. Oddzielenie kuchni od salonu dzięki takim drzwiom jest zdecydowanie praktyczne. Ułatwiają zamaskowanie bałaganu w czasie gotowania, łatwo je też zasunąć w ramach zachowania swobody. Wybierają je więc lokatorzy małych mieszkań, planujący, by stworzyć sobie dodatkowy pokój, dla przykładu stanowisko pracy lub po prostu garderobę. Używane są również w dużych kamienicach. Zwykle tam na spektakularnych przestrzeniach jest niewielelzbyt mało pokojów, stąd też wprowadzenie przesuwnych ścianek znacznie pomoże.

Inspirujące linie drzwi okleinowanych

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Jak dobrać drzwi?
Przesuwne drzwi do drzwi alglas producent drzwi przeciwpożarowych?trz należy dobrać do pełnej koncepcji. Współczesne mieszkania łączą wyraziste barwy i dziwne formy. Trzeba pamiętać, że najważniejsza jest konsekwencja, ale można zastanowić się, czy to naprawdę drzwi będą wyróżniającym elementem. Oprócz tego można też zdecydować, że mają pokrywać się z resztą i być właściwie niewidoczne. Inną kwestią są przesuwne drzwi ze szkła. Najlepiej pasują do eleganckiego wnętrza, które wymaga nietypowych rozwiązań.

Comments are closed.