Press "Enter" to skip to content

Podłoga istotnym elementem aranżacji mieszkań- zdecydować się na panele czy parkiet?

Przy urządzaniu pokoju, niezmiernie ważną rolę pełni wybór podłogi. Co wybrać – panele czy parkiet? Niektóre projekty wnętrz mieszkań, aż się proszą o położenie desek – są eleganckie i odporne, w dodatku można je wielokrotnie cyklinować. Z drugiej strony, panele wabią prostotą układania i pielęgnacji, są także mniej kosztowne od parkietu. Decyzja jest dość ciężka i warto ją dokładnie przemyśleć, przecież podłogę układamy na lata.

Co przemawia za wyborem parkietu?

Jest materiałem naturalnym i całkiem elitarnym. Poza niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, ma inne pożądane cechy: wybornie izoluje termicznie i akustycznie oraz dostosowuje odpowiednią wilgotność w mieszkaniu. Nie mały wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu, umożliwia dobranie idealnej podłogi do wystroju jaki panuje we wnętrzu. Drewno, nawet gdy się starzeje, nabiera przy tym szczególnej, eleganckiej patyny. Ilość rodzajów drewna dostępnych obecnie na rynku jest naprawdę spora. Od zupełnie jasnych klonów i jesionów, poprzez czerwonawe wiśnie, szarawy dąb aż po ciemne wenge. Każdy z rodzajów drewna występuje w różnych wybarwieniach i odcieniach a także rodzajach desek – od małych do całkiem sporych. Jeśli chodzi o podłogi drewniane, ceny są dość wysokie, ale efekt wart zachodu.

Dla kogo panele?

dekorowanie stołu

Autor: Kotlet.tv
Źródło: Kotlet.tv

Niewątpliwą zaletą paneli, jest niska cena, przez co są one w zasięgu tych, którzy mają mały budżet.

Niezwykle fascynujący tekst, prawda? Przeczytaj także pozostałe posty, gdyż w tamtym miejscu oryginalna wiadomość (www.stargres.pl/) jest nie mniej wciągająca i pochłonie Cię bez reszty.

Osłonięte specjalną warstwą zabezpieczającą, panele są nieczułe na wodę, ścieranie i przebarwienia wywołane promieniami słońca. Ich pielęgnacja jest łatwa, wystarczy je wytrzeć wilgotną szmatką.

W przypadku niedużych pomieszczeń, wystarczy jedna doba, aby ułożyć panele i móc korzystać z ładnej podłogi. Montuje się je naprawdę szybko, a dzięki podkładom niwelującym, nie musimy niepokoić się o jakieś nierówności podłoża. Panele dostępne na rynku, odtwarzają prawie wszystkie gatunki drewna, a także kamień, czy terakotę. Dzięki temu, w prosty sposób dobierzemy je do charakteru naszego wnętrza. Niestety, jedną z głównych wad paneli, jest fakt, że sztuczne powierzchnie elektryzują się, przyciągają kurz i nie są odporne na dźwięki. Jeśli jednak nie jest to dla nas zbyt dużym problemem, śmiało możemy sobie sprawić tego typu podłogę.

Jeżeli opublikowane w tym artykule materiały przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na informacje, które przeczytasz, gdy klikniesz ten link.

Odpowiednio dobrane i ułożone panele, z pewnością będą służyły nam przez wiele lat.

Comments are closed.