Press "Enter" to skip to content

Konto w banku – a czy to się opłaca?

Cóż, gromadzenie pieniędzy w domowych pieleszach to wciąż specjalność starszego pokolenia. Niezbyt chętnie reagują na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem – będąc przekonanym, iż sobie nie poradzą z jego obsługą.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród osób „nieubankowionych”, czyli niekorzystających z ofert banków, największą grupą są właśnie seniorzy. Nadal większość z nich woli dostawać emeryturę bezpośrednio od listonosza niż na konto, mimo że korzystanie z usług banku jest równie bezproblemowe. Tym bardziej, że wiek nie tworzy bariery przy posiadaniu konta bankowego. Konto dla seniora to propozycja dedykowana właśnie osobom zaawansowanym wiekowo, natomiast banki przygotowując ją, wsłuchują się w oczekiwania tej grupy osób.

Młodsze pokolenia z kolei nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, czy też bez wykonywania transakcji finansowych online. Są świadomi, że bankowość elektroniczna zdecydowanie ułatwia życie, dbając jednocześnie o cenny czas.

Korzyści i plusów, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. W pierwszej kolejności – zapewniają bezpieczeństwo finansów, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, albowiem zwykle jest to rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem, co oznacza jedno: nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które możemy kontrolować w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, pozwolić sobie na szybki przelew oraz coraz częstsze płacenie rachunków bez pobierania prowizji. Stanie w długich kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, aczkolwiek cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie „w jakim banku założyć rachunek bankowy?” nie ma zdecydowanej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników.

Jeżeli chcesz pogłębić swoją znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tu wymiar urlopu wypoczynkowego kolejne treści. Trzeba kliknąć w podany link.

Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy wykazać się i rozwagą i zapytać o liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Comments are closed.