Press "Enter" to skip to content

Do czego służą czujniki PicoGaz i na czym polega ich serwisowanie?

Do monitoringu poprawnego funkcjonowania kotłowni gazowych stosuje się specjalne urządzenia do wykrywania ewentualnej obecności w atmosferze gazów palnych lub różnych toksycznych mieszanek.

Mogą one nie tylko wykrywać ich obecność, ale także robić niezbędne pomiary natężenia takich substancji.
serwis picogaz

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z tego typu sprzętów jest model PicoGaz, jednak ze względu na użytą w nim technologię dokonywania obliczeń nie zaleca się go wykorzystywać w celu monitorowania innego typu obiektów. Jego budowa opiera się na technice mikroprocesorowej co sprawia, że jest urządzeniem dosyć podatnym na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Pasjonuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (https://www.mcrsklep.pl/pl/systemy-natryskowe-ogniochronne-i-akustyczne) podobnych tekstów, ponieważ one niewątpliwie również są godne Twojego zainteresowania.

Jeżeli wydarzy się jakaś usterka oraz okaże się potrzebny serwis PicoGaz jest niezwykle popularnym produktem i z jego naprawą nie powinno być najmniejszych problemów. Poprawne funkcjonowanie takiego czujnika opiera się na wydawaniu dyskretnego sygnału prądowego o mocy 4-20 mA. W ten sposób prawdopodobne jest niezwłoczne wykrywanie zmian stężenia czy detekcja możliwych uszkodzeń linii (w postaci zwarć lub przerwań). Poza tym ewentualna jest również kontrola sygnału przy wykorzystaniu odpowiedniej jednostki centralnej, w której można by poddawać rezultaty pomiarów dalszej obróbce. Sensory te mogłyby też wykrywać oraz sygnalizować stan uszkodzenia czujnika.

płótno - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną oferowaną przez takie urządzenie funkcją jest informowanie o konieczności rekalibracji sensora. Czynność ta powinna być wykonywana cykliczne, więc serwis (zobacz stluczka szklana) tego czujnika jest wymagany do zachowania bezpieczeństwa. Tyczy się to wszystkich rodzajów sensorów PicoGaz, zatem sprzętów do wykrywania gazu ziemnego, płynnego oraz czadu.

Serwis przyrządu polega na ogólnej diagnostyce poprawności działania sensora i jego wzorcowaniu. Czynność tę robią wyspecjalizowane w tym podmioty, które mają duże doświadczenie oraz niezbędne urządzenia kontrolne.

Comments are closed.