Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób dobrać odpowiednie oświetlenie do łazienki?

Wybierając oświetlenie do łazienki, przeważnie kierujemy się tylko funkcjonalnością. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że nowoczesne oświetlenie łazienki daje naprawdę sporo opcji aranżacyjnych. Wystarczy jota pomysłowości, żeby wprowadzić do pomieszczenia niezwykły remont w mieszkaniu, sporo osób ogranicza oświetlenie łazienkowe do górnego światła, względnie kinkietów przy zwierciadle.

oświetlenie w łazience

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nawet niewielka umywalnia daje wiele możliwości aranżacyjnych, natomiast pomysłowo rozplanowane źródła światła świetnie przydadzą wnętrzu głębi i niepowtarzalnego charakteru. Oświetlenie nowokinkiet (zobacz warte przeczytania)no być przede wszystkim funkcjonalne. Nawet najbardziej oryginalny pomysł nie sprawdza się, jeśli będzie się łączył ze zmniejszeniem komfortu mieszkańców. Istotne jest tu odpowiednie podświetlenie zwierciadła. Kiedy kupujemy żyrandole łazienkowe oraz żarówki, warto także, zwrócić uwagę na ich temperaturę barwową . Dobrze jest użyć oświetlenia kolorystycznie zbliżonego do światła słonecznego. Unikniemy w tenże sposób przekłamania barw, co jest ważne chociażby przy wykonywaniu rannego make-up. W niedużej łazience starczy jedno centralne światło, w przestronnym pomieszczeniu natomiast warto wytyczyć kilka lamp – to istotne szczególnie w pomieszczeniach pozbawionych okien. Jasne wnętrze pozwala na wygodne wykonywanie domowych czynności, takich jak pranie, porządkowanie albo dbanie o urodę. Wytyczenie lamp musi uwzględniać względy bezpieczeństwa. Z racji dużej ilości pary wodnej standardy są tutaj restrykcyjne. Czytaj też .

oświetlenie łazienkowe wokół lustra

Autor: Aussie Assault
Źródło: http://www.flickr.com

Korzystniej również zrezygnować z lamp stojących podłączonych do kontaktu, bowiem może się to wiązać z ryzykiem awarii. Zostawmy je w pokoju dziennym czy w sypialni, gdzie prezentują się dobrze. Jest sporo niestandardowych rozwiązań oświetleniowych, jakie świetnie sprawdzą się w łazienkowych warunkach. Dobrze jest wziąć pod uwagę instalację oświetlenia, które będzie pełnić przede wszystkim funkcję ozdobną. Toaleta spowita delikatną zasłoną przytłumionego blasku będzie doskonałym miejscem do zażywania rozluźniających kąpieli czy długich pryszniców. Klasycznie w łazience królują plafony. Interesującym pomysłem aranżacyjnym może być przełamanie tegoż zwyczaju. oświetlenie nowoczesne to także energooszczędne żarówki ledowe –

Comments are closed.