Press "Enter" to skip to content

Kontrast czy ta sama kolorystyka

Gdy tworzymy wystrój pomieszczenia, zawsze w końcu nadchodzi czas, by pomyśleć o kolorach. Znaczenie ma nie tylko dobór konkretnych kolorów, lecz także odpowiedź na pytanie o to, czy współgrają one pomiędzy sobą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć wiele zupełnie różnych barw albo wybrać odcienie jednej tonacji. Jakie rozwiązanie będzie lepsze?

Sypialnia w jasnych kolorach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo dużo zależy od wykorzystania pomieszczenia oraz preferencji użytkownika. Mimo to, można powiedzieć, że istnieje parę zasad, o których opłaca się pamiętać wybierając barwy do wnętrza.

Namawiamy Cię do przeczytania kolejnego artykułu na podobny temat – tam wyszukasz dodatkowe wiadomości. Zatem idź do serwisu firma magnat i ciesz się tym.

Po pierwsze, powinniśmy się zdecydować, czy preferujemy wybrać rozwiązanie kontrastowe lub jednolite. Kiedy już się zdecydujemy, pozostańmy przy preferowanej opcji, a z pewnością osiągniemy piękne efekty. W jakim przypadku lepiej postawić na kolory przeciwstawne a w jakim wypadku stonowane barwy okażą się lepszą decyzją? Odpowiedź na to pytanie pomoże Ci znaleźć (różnobarwne aranżacje salonu na

Sypialnia w jasnych barwach

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kontrast jest dobry zawsze, gdy ważne jest działanie. Niektóre pokoje kojarzą się z działaniem – np. kuchnia czy pokój dziecięcy. Przeciwstawne zestawienie barw dodają energii, pokój ma dynamiczny nastrój. Nie ma mowy o nudzie. Idąc tym tropem powinniśmy powiedzieć, iż pokoje, które mają wiele wspólnego z relaksem powinny cechować się kolorami bardziej wyważonymi. Najlepszym przykładem jest tu sypialnia.

Odpowiedni dobór kolorów jest tak istotny, jako że źle skomponowane barwy mogą nas nawet usypiać czy tez nie pozwalać na relaks. Przykładowo, ostre a przy tym kontrastowe barwy w okolicy łóżka są w stanie powodować problemy z zaśnięciem. Natomiast za bardzo wyważone barwy w salonie sprawią, iż poczujemy się senni.

Comments are closed.