Press "Enter" to skip to content

Odmiany pras w branży przemysłowej

Prasy są maszynami generalnie wykorzystywanymi do wywierania dużego nacisku na dany materiał. W rezultacie następuje efekt zgniatania lub też prasowania. Istnieje dużo typów tych urządzeń, a ich typologia przebiega z uwagi na różnorodne czynniki. Jednym z nich jest typ napędu prasy. Istnieją między innymi prasy montażowe. Są to specjalistyczne urządzenia, stosowane do składania części określonego produktu, jak na przykład kołyski dziecięcej. Prasy bywają również zmechanizowane oraz napędzane siłą mięśni. Do tych ręcznych zalicza się prasę śrubową ręczną, w której używa się siły mięśni ludzkich do obracania korbą, otrzymując w ten sposób pożądany nacisk na dane tworzywo.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Prasa hydrauliczna i pneumatycznaNajbardziej popularnym, a przy tym najczęściej spotykanym rodzajem pras są prasy hydrauliczne. Funkcjonowanie tego urządzenia opiera się na charakterystycznym kształcie oraz zawartości profesjonalnego płynu hydraulicznego w urządzeniu. Poprzez nacisk na tłoki, zamykające od góry pojemniki z olejem, otrzymuje się pożądane ciśnienie. Jednym z głównych zastosowań takiej prasy jest układ silnikowy w aucie. Oprócz tego prasy takie wykorzystywane są w przyrządach podnoszących, na przykład w windach. Przyudatne bywają też podczas obróbki różnych metali. Prasa pneumatyczna (kontynuuj) z kolei używa siły sprężonego powietrza do działania. Używane są do zgniatania, prostowania i gięcia części głównie metalowych.

technika próżniowa, arapneumatik

Inne przyrządyInny typ urządzeń stanowią prasy hydrauliczne czy prasy mimośrodowe. Te ostatnie w odróżnieniu od pras wykorzystujących hydraulikę oraz pneumatycznych ich działanie wynika z wykorzystania prądu elektrycznego z silnika. Silnik ten porusza kołem zamachowym, będącym najbardziej istotnym elementem tego urządzenia. Urządzenia takie używane są najczęściej do obróbki blach. Do pozostałych maszyn, funkcjonujących przy pomocy hydrauliki, należą siłowniki hydrauliczne (polecany artykuł). Są one źródłem energii w postaci silnika dla dużej liczby różnych przyrządów, na przykład dla koparek.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy artykuł, to szybko sprawdź także ten link – świeża publikacja (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-natryskowe/mcr-tecwool-f-natryskowy-system-zabezpiecze%C5%84-ogniochronnych/) także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Służą również do poruszania prawie wszystkich przyrządów wykorzystywanych na budowach oraz w przedsiębiorstwach produkcyjnych. prasy (poznaj co oferuje Mar Agency Sp. z o.o.)

Źródło:

Comments are closed.