Press "Enter" to skip to content

Funkcjonalna ozdoba każdego wnętrza – drzwi

Wybór drzwi do domu może i nie należy do najłatwiejszych decyzji w trakcie remontu, jednak jakże przyjemnych. Chcąc nabyć odpowiedni model, musimy zwrócić uwagę na pewne elementy. Przy ich kupnie powinniśmy zwrócić uwagę na pewne elementy.

Drzwi w domu

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedzmy, że drzwi nie powinny wnętrza zdominować. Do małego pomieszczenia nie są wskazane ani pełne, ani bardzo ciemne drzwi. Sprawdzą się za to to drzwi (https://www.invado.pl/) przesuwne, najlepiej przeszklone. Po ich otwarciu, dwa pokoje zamienią się w przestronny salon. Ich główną zaletą jest to, że w porównaniu z innymi drzwiami oszczędzają miejsce.

To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza gdy zależy nam na połączeniu wnętrz o reprezentacyjnym przeznaczeniu, czyli otwarciu jadalni na salon w trakcie spotkania z przyjaciółmi. Takiego rozwiązania nie uzyskamy w przypadku drzwi standardowych, których skrzydło wyróżnia się wizualnie. Godną zwrócenia uwagi ofertę drzwi przesuwnych posiadają wrocławskie firmy, którą możemy przeglądnąć w sieci. Wystarczy, że wpiszemy frazę drzwi przesuwne, Wrocław (Propozycja: ).

Uważajmy też, by kolor drzwi oraz podłóg był zbliżony kolorystycznie, jednak nigdy nie identyczny. Jeśli nie weźmiemy pod uwagę tych wskazówek, wszystko będzie prezentowało się przeciętnie i nieciekawie.

Przeszklone drzwi

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Drzwi mogą być również idealnym źródłem pomysłów na wnętrze. W związku z tym renomowane firmy stale współpracują z architektami. Od pewnego czasu modne stały się fornirowane meble, zmienia się tylko kolor i rysunek drewna – swego czasu mogliśmy często widzieć zebrano, teak, a dziś przyszła moda na dąb. Dlaczego do mebli nie dobrać więc drzwi?

Bywają realizacje w których zarówno dom, ”stolarka” ale też i meble są drewniane. Wówczas najlepszym wyjściem jest nieprzemijająca i zawsze modna biel. Doda pomieszczeniu lekkości i wytworności.

Zwróćmy uwagę na gadżety: schowane zawiasy lub zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się ciszej.https://jeger.pl/pl/ odnowienie mebliNo i klamki, o których krążą opinie, że są jak biżuteria dla drzwi. Mogą zniweczyć cały efekt, podobnie jak nietrafiony naszyjnik dla pięknej kreacji.

Podsumowując: drzwi nie można traktować jak kolejnego materiału budowlanego, ale raczej jak pierwsze meble w domu. Nie zapominajmy również, że drzwi to zakup na długi czas, warto więc przemyśleć tę decyzję. Wybierzmy wzór, który będzie pasował do wnętrza, a jednocześnie nie znudzi się nam za rok czy dwa.

Comments are closed.