Press "Enter" to skip to content

Najlepsze opony do samochodu.

Opony samochodowe

Źródło: www.interopony.pl

Każdy rodzaj czy też marka pojazdu wymaga innego, adekwatnego dla siebie ogumienia. Opony niby wyglądają tak samo, jednakże różnią się rodzajem gumy, bieżnikiem, wymiarem oraz przeznaczeniem. Rozdzielamy je na trzy podstawowe grupy: letnie, zimowe i całoroczne. Aby przykładowo odpowiednio dobrać rozmiar opony do bmw trzeba przyjrzeć się oponom, które są już założone. Na ich boku zazwyczaj jest zamieszczone oznaczenie informujące o rozmiarze. Można też odszukać taką informację w książce pojazdu.

Kiedy chodzi o opony letnie lub zimowe to różnią się one tym, że zimowe wyprodukowane są z nietwardej gumy, co zapewnia dobrą przyczepność na śniegu, a letnie z twardszej, dlatego też bardzo dobrze trzymają się na asfaltowej drodze.
Jeżeli jeździmy sędziwym samochodem to na przykład opony do audi 15-letniego nie mogą dorównywać ceną wartości samego auta, czyli nie należy inwestować w produkty markowej firmy. Jednakże powinno się pamiętać o tym, że artykuły z Chin mają złe własności jezdne, czyli gorszą przyczepność i wydłużoną drogę hamowania.

Gdy natomiast chcemy nabyć opony do volvo, który ma dopiero 4 lata to trzeba skusić się o zakup produktu renomowanej firmy. Prócz rozróżnienia opon na zimowe oraz letnie oraz oprócz ich rozmiarów przy ich wyborze należy też zwrócić uwagę na szerokość a także wysokość. Świetnie gdyby te dwie rzeczy były dobrane według zaleceń twórcy felg, opon i auta.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock

Niemniej jednak trudno jest dopasować te wszystkie zalecenia producenta. Na szczęście w aktualnych czasach mamy dużo wyboru ogumienia, dzięki czemu na pewno pogodzimy te wszystkie wskazania i opony do naszego auta przeglądy samochodowe wrocław na przykład opony do renault będą świetnie pasować.
Pamiętajmy, aby bezpiecznie poruszać się po jezdniach należy regularnie sprawdzać poziom oleju i płynu hamulcowego a też ciśnienie w oponach. Nie istotne jak dobrej marki będą nasze opony to, jeśli nie zadbamy o stosowne ciśnienie w nich nasza jazda nie będzie należeć do bezpiecznych.

Comments are closed.