Press "Enter" to skip to content

Jednym z najchętniej stosowanych materiałów do izolacji stała się mineralna wełna

Zainteresowanie nią jest porównywalne z izolacją styropianową, ale jest odrobinę droższa w marketach budowlanych. Będzie to rekompensować doskonałą izolacją dźwiękową, a poza tym świetną wytrzymałością na wysoką temperaturę. Przez te wszystkie zalety jest ona coraz częściej używana przez wielu budujących domy jednorodzinne, mimo że należy za nią zapłacić odrobinę więcej.

Rurociągi

Autor: Centre for Sustainable Energy
Źródło: http://www.flickr.com
Następną ważną zaletą, jaką posiada wełna mineralna , jest paraprzepuszczalność na wysokim poziomie. Dzięki tego typu właściwościom izolacyjnym bez problemów się da, zapewniając swobodne wydostawanie się pary wodnej, realizować tak zwane oddychające przegrody. Trzeba przy tym tylko pilnować, żeby tak budowana warstwa nie została zmoczona. Właściwości izolacyjne wełny wzięły się z faktu, że pomiędzy cienkimi włóknami uwięzione zostało powietrze. Gdy wełnę się zmoczy woda zaczyna wypierać to powietrze i izolacja traci swoje zadanie. Przy prawidłowej konstrukcji warstwy izolacyjnej która wykorzystuje wełnę mineralną

Budowlańcy

Autor: U.S. Naval War College
Źródło: http://www.flickr.com

stosuje się jeszcze folie o odpowiednich parametrach, pozwalające zachować praktycznie wszystkie pożądane właściwości.

Przy malowaniu elementów stalowych bardzo często używane są farby proszkowe (zobacz). W porównaniu ze znanymi wszystkim farbamfarby – (zweryfikuj u źródła)akierami posiadają one parę istotnych plusów. Przede wszystkim farny proszkowe nie zawierają żadnych rozpuszczalników, przez co są dużo bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

Mniejsza jest również ilość potrzebnego surowca do wymalowania danego przedmiotu, a także mniej odpadów, niż przy tradycyjnym malowaniu. Wprawdzie puszka farby będzie kosztować więcej niż tradycyjnej, lecz jest ona dużo wydajniejsza, dzięki czemu koszt malowania będzie jednak sporo niższy. Niebagatelne znaczenie będzie tu również mieć duże bezpieczeństwo użytkowania, farby proszkowe się nie palą, więc użytkowanie ich nie będzie wymagać tak restrykcyjnych ograniczeń. Malowanie będzie się odbywać przez naniesienie na czystą powierzchnię elementów warstwy proszku, jaka następnie jest stapiana przez wygrzewanie przedmiotu, dając estetyczną i wytrzymałą powłokę.

Comments are closed.