Press "Enter" to skip to content

Oświetlamy swój dom, lecz jak?

To w zupełności typowe, że mądrze myślący człowiek we wszystkich przypadkach będzie mocno się starał o to, aby zapewnić swojemu domowi niestandardowe pod każdym względem oświetlenie. Można śmiało powiedzieć, iż to nasz obowiązek. Na początek poważnie zastanówmy się z jakich przyczyn w ogóle należy zadbać o porządne oświetlenie wszystkich swoich pomieszczeń. Często pewnie zastanawiamy się nad tym jakie są w sumie najważniejsze czynniki dotyczące oświetlenia. Na całe szczęście po szczegółowej lekturze tego tekstu zapewne nie będzie już żadnych wątpliwości…

salon w mieszkaniu

Autor: MsSaraKelly
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotne jest to, że w końcu ciężko żyć bez światła. Kiedy wreszcie zamieszkiwany przez nas dom będzie odpowiednio oświetlony, dostrzeżemy, iż o wiele korzystniej się każdego dnia czujemy. Bo niedobór światła – i nie tylko naturalnego, lecz również tego sztucznego, powoduje dużo kłopotów. Takie kraje, gdzie mieszkańcy nieustannie uskarżają się na kłopoty z niedoborem światła, o wiele częściej chorują na zaburzenia depresyjne, nie mówiąc już o chociażby koszmarnych statystykach związanych z samobójstwami. Czyli np. dobre lampy wiszące powodują, że wreszcie czujemy się dużo lepiej.

W ogromnym błędzie jest taka osoba według której bezproblemowo można zrezygnować z choćby części oświetlenia, bo tak czy siak dom – więcej w temacie – będzie oświetlony. W zupełności złe myślenie, które może spowodować wiele spustoszenia w naszym codziennym funkcjonowaniu. Jeżeli już koniecznie poszukujemy jakichś sposobów, efektywnych, na zaoszczędzenie pieniędzy na świetle, może po prostu powinniśmy porozglądać się za tymi energooszczędnymi żarówkami? Bardzo często jest tak, że jeżeli mocno nam właśnie zależy na przyoszczędzeniu relatywnie znacznej kasy, nie możemy zakładać, iż energooszczędna żarówka tak czy siak służy wyłącznie do tego, aby „wyłudzić” od nas ciężko zarobione pieniądze.

Gustowne lampy (polecam plafony sufitowe nowoczesne dekorian home) kryształowe czy wiszące powodują również, że dom ładniej wygląda. Czyli gdy ktoś ujrzy nasze lampy, zapewne będzie pod znacznym wrażeniem. W sumie w wielu przypadkach nawet względnie skromnie urządzone wnętrza domu, ale jednakowoż wspaniale oświetlone, tak jakby wyglądają o kilka klas lepiej. A więc nigdy nie uważajmy, że kwestia oświetlenia nie jest istotna, ponieważ jeśli tak na nieszczęście myślimy, tak jakby wyrządzamy sobie ogromną krzywdę.

Comments are closed.