Press "Enter" to skip to content

Kilka porad w jaki sposób odpowiednio przygotować auto na okres zimowy

Każdego roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez nagłe nadejście zimy. Pierwsze opady śniegu są bardzo kłopotliwe dla każdego zmotoryzowanego. Większość właścicieli aut do ostatniej chwili korzysta z opon letnich, ewentualne kłopoty tłumacząc później niewłaściwym przygotowaniem drogi przez służby za to odpowiedzialne.

Nierzadko takie bagatelizowanie sprawy skutkuje stłuczką lub poważniejszym zdarzeniem. W przypadku, gdy wypadek był spowodowany niedbalstwem właściciela samochodu, firma ubezpieczeniowa może odmówić przyznania odszkodowania. Jak tłumaczą zmotoryzowani, nagminnym powodem nieprzygotowania auta na zimę jest duża cena takiej usługi, często jednak jest to też typowe niedbalstwo (link do źródła).

Lepiej zapobiegać

ślady opon na śniegu

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com

Komplet ogumienia zimowego bywa znacznym wydatkiem, zwłaszcza gdy planuje się zakup nowego kompletu oryginalnych opon – szczegóły. Może się to wiązać z kosztem w okolicach tysiąca złotych. Na rynku dostępnych jest dużo alternatyw – można między innymi nabyć ogumienie używane, bądź bieżnikowane. Opony zimowe często spotyka się w sklepach on-line, na portalach aukcyjnych i witrynach z ogłoszeniami.

Chciałbyś przeczytać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www na pewno będzie dla Ciebie użyteczna, ponieważ znajdziesz na niej sporo tego typu danych.

Umożliwia to bezpośrednie porównanie kosztów i wybranie najbardziej korzystnej oferty. W samochodzie dobrze jest mieć poza tym przygotowany zestaw łańcuchów i lewarek. Łańcuchy na opony nie są alternatywą dla kompletu opon zimowych, są w stanie jednak zapobiec wypadkowi w czasie pierwszych mrozów.

Inne akcesoria zimowe

Skrobaczka do szyb zalicza się do podstawowego wyposażenia każdego auta. Skrobanie wszystkich szyb Zabiera jednak dużo czasu, często więc używa się specjalnych preparatów chemicznych, które odmrażają szyby. Przed okresem zimowym warto nabyć odmrażacz do zamków i nosić go przy sobie (zostawienie go w samochodzie jest złym rozwiązaniem). Kierowcy posiadający auta z napędem diesla powinni także pamiętać o nabyciu specjalnego środka zapobiegającemu stężeniu paliwa w niedużych temperaturach. Ceny tych produktów dobrze jest sprawdzić w internecie, akcesoria te mogą kosztować mniej, podobnie jak opony. Sklep internetowy jest dobrym miejscem na niewielkie zakupy, szczególnie większej ilości produktów, kiedy to można dużo zaoszczędzić na wysyłce.

Comments are closed.