Press "Enter" to skip to content

Gotowanie rozmawianie

Z chwilą gdy stała się domowym centrum dowodzenia, w kuchni musi znaleźć się miejsce, także na popijanie kawy, odrabianie lekcji, pracę, pogawędki i rodzinne narady.
Możemy tu nie tylko gotować, ale i miło spędzać czas. Nawet jeśli nie jest wiejsko-sielska czy stylowa, a minimalistyczna i biała jak laboratorium. Bo w kuchni sterylność i perfekcja nie są priorytetem! Dom wygląda zupełnie inaczej, jeśli nie kojarzy się ona tylko z obowiązkami i wydawaniem posiłków.

kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Projektanci sprytnie poradzili sobie nawet z telewizorem, albowiem do tej pory między garnkami nie było na niego miejsca. Fantastycznym projektem okazał się odpowiedni panel pod sprzęt rtv, który stylistyką możemy dopasować do mebli. Ale to nie koniec! Firmy poszły jeszcze dalej, proponując witryny na książki. Tym sposobem kuchnia łagodnie „przechodzi” w salon.

To w kuchni najczęściej koncentruje się dobra energia, troska o drugiego człowieka, woń aromatów i serdeczna atmosfera. Ale kuchnia to także meble, które w głównej mierze nadają jej charakteru. Na które zatem się zdecydować?
Kuchnia tradycyjna lub utrzymana w sielskim stylu to klimat domowy i zaciszny. Prym wiodą w niej drewniane szafki, jako materiał naturalny a także obiekty, które mają swoją historię oraz są związane z rodziną.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy projektowanie powierzchni biurowych naszego tematu zachęcamy do kolejnego tekstu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod tym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje niepewności.

W takim wnętrzu nawet czas wolniej umyka i na pewno poświęcimy chwilę na spróbowanie przysmaków domowej kuchni (-> sprawdź na

kuchnia

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST

Jeżeli jednak wolimy kuchnie bardziej idące z duchem czasu pomysły, czujemy się przytłoczeni ilością bibelotów i dodatków, zdecydujmy się na meble w jak najprostszej formie. Kuchnia w tym stylu zaskakuje nas swą przestronnością więc jest to dobre rozwiązanie dla mniejszych pomieszczeń.

Najbardziej istotną zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest możliwość ukrycia sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i przyrządów używanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie dają nam gotowe zestawy mebli. Nie zapominajmy jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym kosztem, więc pośpiech może być złym doradcą.

Comments are closed.