Press "Enter" to skip to content

Interesujące rozwiązania z użyciem obrazów

Ściana to ten element mieszkania, który wbrew pozorom niełatwo w szybki sposób odpowiednio zaaranżować. Ci, którzy nie przywiązują do tego uwagi bądź też cenią sobie minimalistyczne rozwiązania ograniczają się wyłącznie do wyboru dekoratorskiej farby do malowania ścian albo kupna odpowiedniej fototapety. Tymczasem warto również zastosować ciekawe rozwiązania z użyciem obrazów.

obraz w muzeum nowoczesnym

Autor: Mike Steele
Źródło: http://www.flickr.com
Obrazy od zawsze były i póki co wciąż stanowią kluczowy ozdobnik ściany, niezależnie od tego czy jest to ściana w jednym kolorze, czy we wzorzyste motywy. Najważniejsze jest odpowiednie skomponowanie całości i dobranie obrazu do wyglądu pomieszczeń. W przeciwnym razie nawet wspaniałe meble i akcesoria nie wywołają pożądanego efektu, jeżeli wnętrze będzie się „rozbiegało”, a meble nie będą ze sobą współgrać.

Nowoczesne aranżacje wymagają nowoczesnych obrazów, co nie znaczy jednak, że tradycyjne produkty tego rodzaju poszły w niepamięć. Wręcz odwrotnie – współcześnie w taktowny sposób łączy się stylowe dodatki z nowoczesnymi meblami i na odwrót. Oznacza to, że replika Mona Lizy równie świetnie może wyglądać we wnętrzu aranżowanym w stylu glamour, jak i we wnętrzu awangardowym.

Nowoczesne obrazy różnią się jednak od ich standardowych odpowiedników, o czym przekonasz się na . Przypominają bowiem bardziej fotografie, niźli malowane pędzlem dzieła, aczkolwiek wiele z nich też powstaje na płótnie tradycyjną metodą ręczną, a więc za pomocą pędzla i szpachelki. Dzisiejsze obrazy zwykle posiadają nieregularny kształt – nie są to standardowe modele ozdobione w drewnianą czy metalową ramkę, ale składające się z kilku osobnych fragmentów dzieła, które często nie są oprawiane w ramę. Stosuje się do ich produkcji wysokiej jakości płótna i najlepsze farby, a obraz jest w?farby (sprawdź farby ozdobne do ścian)iwie zabezpieczony przed działaniem szkodliwych czynników.

Rzecz jasna decydując się na obrazy do mieszkania powinniśmy brać głównie pod uwagę właściwą ich kolorystykę i naturalnie motyw przewodni. Motywów obrazów jest wiele – od najpopularniejszych kwiatów, po architekturę, akty i abstrakcje. Obrazy z reguły sporo kosztują, dlatego warto z rozwagą dopasowywać motyw przewodni i najlepiej w momencie, gdy już praktycznie całość pomieszczenia została zaaranżowana – obraz ma być bowiem jak przysłowiowa wisienka na torcie.

Comments are closed.