Press "Enter" to skip to content

Światło oraz jego ogromny wpływ przy aranżacji mieszkania. Na co się zdecydować?

Nic w ten sposób nie poprawia nastroju, jak odnowienie mieszkania, szczególnie kiedy już jest wszystko skończone, a my po długiej i ciężkiej pracy możemy zatrzymać się oraz rozkoszować się widokami naszego pięknie urządzonego wnętrza. Co natomiast jeśli efekt takiej zmiany nie robi na nas aż tak dużego wrażenia? Zdaje nam się, że czegoś tu brak. No tak, przecież pozostało jeszcze oświetlenie. Jak się okazuje, dobór właściwego oświetlenia ma ogromny wpływ na klimat mieszkania. Trzeba w związku z tym podejść do tego tematu poważnie.

lampa

Autor: Clément Belleudy
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zacząć od lamp sufitowych. Przez wzgląd na to, iż prócz światła, które dają są też bardzo widoczne. Często od wejścia do danego pokoju rzucają się w oczy. Warto kupić nowoczesne lampy sufitowe, jakie dodadzą charakteru temu wnętrzu.https://www.piudesign.pl/kolekcje/drzwi-aluminiowe-wewnetrzne/ drzwi wewnętrzne aluminioweIlość modeli do wyboru na naszym rynku jest wielka. Można zdecydować się na odwiedzenie droższych designerskich sklepów, jeżeli posiadamy większy budżet na tego typu wydatki. Jednak nawet różne markety budowlane, posiadają w swojej ofercie całą masę modeli, jeżeli chodzi o lampy wiszące do salonu. Należy sprawdzić aktualne trendy, lecz też pomyśleć przyszłościowo, aby nie była to rzecz, jaka znudzi nam się po roku. Jeżeli mowa o kolorze światła, to częściej sprawdzają się cieplejsze barwy. jeżeli natomiast światło (wypatrz promocje) taka będzie naszym głównym źródłem światła w pokoju, dobrze by miała regulowane natężenie mocy światła, jakie można dowolnie zmieniać zależnie od potrzeby.

Pamiętajmy, iż pokój gościnny to nie jedyne miejsce, w jakim należy zadbać o dobre oświetlenie. Należy pomyśleć także chociażby o łazience. Musimy wiedzieć, że oświetlenie łazienkowe powinno spełniać podwójną funkcję. Po pierwsze potrzebne będzie jaśniejsze światło, bardziej użytkowe, jakie będzie pomocne przykładowo do robienia makijażu. Takie oświetlenie znajduje się najczęściej w okolicach lustra, z boku, albo ponad nim. Z praktycznego punktu widzenia warto pomyśleć o tego typu świetle już na etapie robienia remontu. Często bowiem można znaleźć lustra posiadające lampy, które są dosyć wygodnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba robić dodatkowych otworów w ścianie (polecamy ekskluzywne żyrandole). Drugi rodzaj światła do łazienki, to taki służący naszemu relaksowi. Pewnie często po długim dniu pracy mamy ochotę na gorącą kąpiel, a wtedy jaśniejsze światło nie da nam się zbyt odprężyć. Warto więc kupić dodatkową, na przykład stojącą lampę ze słabszym, ciepłym światem. Więcej na

Comments are closed.