Press "Enter" to skip to content

Zachowaj dużą ochronę podczas wykonywania prac fizycznych

Odzież używaną w zakładach pracy dzielimy na dwie kategorie: roboczą i ochronną. Na czym polega różnica między nimi? Odzież ochronna musi posiadać odpowiednie certyfikaty zgodnie z normami odpowiednimi dla zagrożenia z którymi pracownik ma do czynienia.

Odzież robocza to odzież, którą pracownik nosi tylko do wykonywania prac, przy których występuje intensywne brudzenie substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia i/lub czynniki w procesie pracy powodują przyśpieszone niszczenie odzieży. Chroni nie tylko przed zabrudzeniem, ale także zapobiega przed zbyt wczesnym zniszczeniem odzieży prywatnej. Odzież roboczą stosuje się również w miejscach gdzie wymagana jest wyjątkowa czystość produktów.

odzież ochronna i robocza

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle do odzieży roboczej zaliczane jest również ubrania jednorazowe. Ubranie robocze występuje również jako odzież określająca dany zawód (np. odzież dla służby zdrowia czy odzież ogrodnicza).Ubrania ochronne (poznaj systemy natryskowe proponowane przez Mercor Poland) mają ma za zadanie zabezpieczać robotnika przed zagrożeniami wynikającym z przeprowadzanej przez niego pracy – zastępując przy tym tudzież przykrywając odzież własną. Życie cały czas pokazuje, że ,zagrożenia napotykane w pracy miewają różne konsekwencje – w stosunku do profesji.

gvarant

Każdy element odzieży ochronnej roboczej powinien wykazywać się szczególną trwałością i gwarantować użytkującemu go pracownikowi bezpieczeństwo. Znacznie więcej dowiesz się na tej stronie – . ma to istotne znaczenie w przypadku osób pracujących przy niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, par, cieczy i drobnych cząstek stałych. Dobierając dostosowaną do wykonywanej pracy odzież ochronną w takich sytuacjach, należy wziąć pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj oraz poziom działania.

Czy szukasz świeżych informacji na opisywany temat? Jeżeli tak, to przenieś się do tekstu (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-pow%C5%82ok-p%C4%99czniej%C4%85cych/), gdzie znajdziesz fascynujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo.

Kombinezon roboczy to element ubrania, który powinien być trwały, a jednocześnie nie krępować ruchów. Funkcjonalny kombinezon roboczy posiada pożyteczne kieszenie, które możemy wypełnić niezbędnymi w pracy narzędziami. Bez porządnych rękawic w trakcie prac fizycznych, ani rusz.

Bezwzględnie należy zabezpieczyć dłonie, a to jak grube i solidne powinny być rękawice zależy od specyfiki wykonywanych zadań. Rękawice antyprzepięciowe to doskonała ochrona przed urazami (przekonaj się). Zapewniają maksymalny poziom ochrony przed przecięciem oraz utratą ciepła. Dzięki ich przeciwpoślizgowemu wykończeniu, chwyt jest bezpieczny. Pamiętajmy, bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa!

Comments are closed.