Press "Enter" to skip to content

Kupno czy wynajem urządzeń na budowę?

Coraz więcej osób postanawia prowadzić własny interes, mając zamiar samodzielnie aranżować swą biznesową przyszłość. To właściwe posunięcie, albowiem w dzisiejszych czasach, by założyć firmę budowlaną, nie potrzeba wielu zmagań i zabiegów. Należy udać się do urzędu, zgłosić działalność gospodarczą by za chwilę pozyskiwać pierwszych inwestorów. Ale jeżeli któregoś dnia pojawiają się poważniejsze zlecenia, lub konkurs ofert na większą budowę, nie wystarczy „para rąk” do pracy.

podnośnik

Jedna koparka, (mimo szerokiego spektrum zastosowań) nie sprawi, że firma będzie funkcjonować na pełnych obrotach – nieuniknione są większe inwestycje. Jeżeli firma od niedawna istnieje na rynku, albo posiada zbyt mało dochodów, może starać się o dofinansowania unijne, na niezbędny sprzęt budowlany (szerzej tu: http://www.eogniwa.pl/kategoria/wciagniki/). Zanim przeprowadzimy transakcję, musimy jednak zastanowić się, czy lepszym wyjściem okaże się zakup nowych sprzętów czy też używanych. Nowe maszyny to szybsze tempo i udogodnienia podczas pracy. Decydując się na maszyny używane, będziemy w stanie zakupić sprzęt, na przykład dwu- trzyletni, którego cena będzie dla nas atrakcyjna.

Alternatywą dla kupna maszyn jest ich wypożyczenie, np. takiej jak ta: zobacz. Wypożyczalnie sprzętów ciężkich są coraz łatwiej dostępne i gwarantują coraz bogatszą ofertę. Zaletą tego rozwiązania jest nieduża ilość formalności (przeważnie trzeba przedstawić tylko dokumenty rejestracyjne firmy) oraz dostępność sprzętu po podpisaniu umowy. Maszyny, np. podnośnik koszowy możemy wypożyczyć razem z wykwalifikowaną obsługą operatorską, która jest w stanie wykonać praktycznie każde zadanie z wykorzystaniem podnośnika (np. cięcie (przejdź do oferty) gałęzi, mycie okien i elewacji, montaż lub demontaż różnego rodzaju anten, prace mające związek z oczyszczaniem systemów rynnowych).

podnośnik koszowy

Wynajem podnośników zawierany jest bez żadnych ograniczeń czasowych, (na dowolny okres), a im dłuższy czas obejmuje, tym miesięczny koszt wynajmu jest niższy. Wypożyczalnia ponosi także odpowiedzialność za usterki i naprawy maszyn, o ile, nie wynikają one z winy użytkownika – przedsiębiorcy.

Comments are closed.