Press "Enter" to skip to content

Moda na tanie plafony – tradycyjne, czy nowoczesne – które wybrać?

Potrafi wprowadzić do wnętrza pożądany klimat. Dzięki niemu możesz optycznie powiększyć lub zmniejszyć wnętrze, dodając mu więcej intymności. Odpowiednie dobranie i rozmieszczenie oświetlenia może zdziałać cuda. Planując wykończenie mieszkania lub domu, warto zapoznać się z nowoczesną prasą branżową. Gazety dekoratorskie idealnie prezentują nowoczesne trendy w wykończeniu i dekoracji mieszkań i domów.

mała lampka

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Uwzględniają, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na styl
– skandynawski, charakteryzujący się prostotą i naturalnością w kolorach natury,
– prowansalski – przeznaczony do tradycjonalistów i nastawiony głównie na pastele, drewno i kamień,
– retro – mocno nasycony kolorami oraz ozdobiony oryginalnymi sprzętami.
Mamy jeszcze do wyboru styl klasyczny, od którego coraz bardziej się odchodzi, styl angielski – dający niezapomniany klimat do malutkich pomieszczeń, w dalszej kolejności styl francuski, toksański, czy vintage. I to nie wszystko.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej informacji na prezentowany temat, to wejdź na ten odnośnik – jest tam bardzo świeża wiadomość (http://www.amdk.pl/173-meble-do-przedpokoju-garderoby) w kontekście opisywanej tematyki.

Łatwo jednak zauważyć, że wśród polskich aranżacji góruje styl skandynawski, a w nim prawie niezauważalne, nowoczesne lampy wiszące (sprawdź na lampytanie) czy też tanie plafony, podkreślające minimalizm w aranżacji wnętrza. Tradycyjne ,zdobione oświetlenie lustra łazienkowego zastąpiły szerokie kinkiety, umieszczane na całą długość coraz większego lustra, które doskonale powiększa pomieszczenia jakże małych, współczesnych łazienek (oświetlenie lustra łazienkowego). Osoby nie za bardzo będące za kinkietami coraz bardziej decydują się na oświetlenie z tyłu lustra, oświetlenie LED naokoło lustra, w tym tzw. oczka LED, paski i profile wodoodporne. Jako oświetlenie lustra łazienkowego można również zastosować punktowe oprawy sufitowe, instalowanie zwykle na suficie podwieszanym i rozłożone w kilku miejscach, wzdłuż lustra. Natomiast przy niskim zakresie budżetowym, szczególnie, jeśli planujemy wykończenie wnętrza pod wynajem, możemy ograniczyć się do głównego światła wybierając tanie plafony. Wybór ich jest znaczny, a na podstawowe wymagania wystarczający do codziennego użytkowania mieszkania (tanie plafony).

Wychodząc z łazienki do salonu możemy szybko dostrzec, że jego oświetlenie nie kończy się tylko na podstawowym, górnym oświetleniu. Uwzględniając fakt, że salony coraz częściej łączone są z aneksem kuchennym, co od salonu dzielić może wyspa kuchenna, to właśnie tam montowane są coraz bardziejnowoczesne lampy wiszące, często przybierające postać metalowych, lub też wykonanych z tworzywa sztucznego – kuli, bądź też na przykład szklanych kielichów. W przypadku artykułu, typu: nowoczesne lampy wiszące, wybór jest ogromny, przez co też każdy może wybrać coś dla siebie, w dostosowaniu do swojego gustu i wybranego stylu aranżacji wnętrz.

Comments are closed.