Press "Enter" to skip to content

Pomyśl, jak myśli Twoje… mieszkanie

Zastanawiasz się, jak urządzić dom? jakich wyborów dokonać, jak stylistycznie złożyć wszelkie części składowe? To nic dziwnego, bo nie jedynie Ty o tym myślisz. Każdego dnia tysiące osób zastanawia się jak urządzić swój dom. Dawniej było łatwiej, bo nie było zbyt dużego wyboru, dziś wybór jest, lecz nie zawsze odpowiedni na naszą kieszeń, nie możemy również nabyć każdej rzeczy, na którą mamy ochotę. Wiadomo, czynnik ekonomiczny jest najistotniejszy.

Lampka nocna

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast rozmyślać, w jaką stronę pójść, ażeby było najtaniej, lepiej postaw się w sytuacji…swojego mieszkania. Gdybyś nim był czego byś u siebie nie preferował? Prawdopodobnie nie życzyłbyś sobie kurzu, pyłu i nieczystości czy ciągłego bałaganu, ale to akurat normalne. Zapewne nie chciałbyś też, by przytłaczała Cię zbyt duża ilość różnego rodzaju gratów. Swoją

Blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

drogą, czym więcej rzeczy w domu, tym większa szansa, iż właśnie będzie zbierał się kurz.

No więc, zbyt dużo rzeczy to prosta droga do kataklizmu – wiecznego nieporządku. No chyba, że masz bardzo dużo czasu, żeby posprzątać to wszystko i doprowadzić do idealnego porządku. Ale tu pytanie, czy masz tego czasu wystarczająco dużo? Nawet, jeśli nie jesteś zatrudniony, bo zajmujesz się mieszkaniem, to (obacz: Bramkor) masz innych obowiązków, nie posiadasz dzieci lub choćby zwierząt, o które powinnaś dbać? Mawia się (mylnie zresztą), iż praca w domu to nie praca, to oczywiście błędne myślenie, bo zajmowanie się domem pochłania wiele energii i jest bardzo czasochłonne.

Praca w domu to normalne, zajęcie na pełny etat. Istnieją ludzie, jacy przecież zatrudniają osoby do sprzątania, gdyż sami się z tym nie wyrabiają. To tylko pokazuje, ile ta praca wymaga czasu. Domniemywam, że większości z nas nie – hiperłącze do strony – ma funduszy na wynajęcie pomocy do sprzątania, tak więc skupmy się na naszych realnych możliwościach. Jeśli chcesz utrzymać porządek, to pamiętaj, najważniejsza kwestia: nie przesadzaj z nadmiernym umeblowaniem.

Jeśli szafki do przedpokoju to idealnie wybrane (zobacz niedrogie szafki do przedpokoju), bez żadnych zbędnych ozdobników, no chyba, że pasują do całości. Jak kuchnia to pomyśl o jej użytkowaniu, ewentualne ozdoby to jak najbardziej obrazy albo duże fotografie. Pokój musi być stylowy, w nim jest miejsce na książki i pozostałe przedmioty, które mają tendencje do łapania kurzu, natomiast w sypialni obowiązkowo musisz zachować sterylność, czyli jak najmniej przedmiotów, gdyż dzięki temu będzie tam bardzo nieznaczna ilość kurzu.

Comments are closed.