Press "Enter" to skip to content

Iluminacja jako ważny element w trakcie aranżacji pomieszczeń mieszkalnych.

Oświetlenie stało się niezastąpionym szczegółem podczas wyposażania nowego domu. Bez światła użytkowanie własnego M-3 stałoby się w znacznym stopniu niefunkcjonalne. W ciemności nie ma sposobności by przeczytać książkę, ugotować obiad czy wstawić pranie…

Dopasuj odpowiednie światło do przeznaczenia wnętrza

lampa stojąca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Kuchnia ma za funkcję nie tylko służyć w sporządzaniu pożywienia, przybiera także zadanie stołówki. Z tego powodu oświetlenie kuchni wymaga indywidualnych źródeł światła nad każdym miejscem, które będzie eksploatowane podczas interesujące Partner Serwis wykonywania kuchennych zadań. Wprawnie dobrane oświetlenie spełnia również rolę ozdobną i może wizualnie rozszerzyć kuchnię.

lampy sufitowe

Autor: Marta Diarra
Źródło: http://www.flickr.com

Przemyśl dalsze pomieszczenia

Przy aranżowaniu iluminacji w pomieszczeniach codziennego użytku poza lampą główną, opłaca się kupić lampy biurkowe . Lampki biurkowe stawia się po przeciwnej stronie niż kończyna, którą piszemy, przeciwdziała to padaniu cienia na stronę podczas pisania czy wykonywania pracy domowej. W ten sposób postawiona lampa spełnia swoją funkcję, nie wpływając ujemnie na zmysł wzroku. W holu ergonomicznym środkiem jest montaż fotokomórki.

To rozwiązanie najlepiej zdaje egzamin w dużych mieszkaniach. Przy małym dopływie światła zewnętrznego wskazane jest mocne światło sztuczne. Przy doświetlaniu łazienki trzeba zachować w pamięci, że jest to obszar w którym powstaje podniesiona wilgotność. By zachować bezpieczeństwo powinno się użyć tzw. oprawy szczelne, osłaniające przed parą wodną. Biorąc się za pokój dla dzieci włączniki światła wbuduj odpowiednio nisko.

Zobacz też

Comments are closed.