Press "Enter" to skip to content

Zanim kupisz plac na którym wybudujesz domostwo, zaangażuj geotechników do analizy właściwości gleby

Wszędzie tam, gdzie powstaje nowy budynek, np. biurowy lub wielki kompleks rodzaju wiaduktu, pomiary geotechniczne są zalecane.

Dlaczego przed postawieniem domu powinieneś naradzić się ze fachowcem od geotechniki?

Plac budowy

Autor: Allagash Brewing
Źródło: http://www.flickr.com

Firma geotechniczna, której polecisz przeanalizowanie działki, na której masz plan postawić dom odpowie na ważne problemy. Fachowiec sprawdzi zawartość gruntu. Z tą informacją ustrzeżemy się przed częstymi problemami jakimi są rozpadające się ściany bądź opadające podwaliny. Wynikłe defekty najczęściej są już trwałe. Warto wobec tego zapłacić w fachowca, który dokona pomiary – . Z pewnością muszą posiadacze działek zlokalizowanych na zboczu, lub kiedy zamierzają wybudować spiżarnię pod ziemią.

Kiedy zafascynował Cię prezentowany tekst, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź www (https://www.raba.com.pl/hurtownia-sanitarna/), a znajdziesz tu zbliżone, ciekawe informacje na ten temat.

Także znaczącą wiadomością jest czy posesja na której zamierzamy budowanie nie jest obszarem nasypowym – takim gdzie występowały w przeszłości dziury, które zostały przysypane.

Firma zaangażowana przed nabyciem działki może ustrzec nas przed mnóstwem późniejszych kosztów. Gdy ich ekspertyza ujawni nieodpowiednią glebę pod budowę budynku, możemy zaniechać kupna działki. Bywa tak w sytuacji, gdy wody gruntowe mają za bardzo podwyższony poziom i wiązałoby się to z drogim odwadnianiem ziemi czy kiedy niezbędna jest zamiana podłoża lub jego podbudowa. Wszystko to sprawia, że nawet tania nieruchomość w późniejszym czasie generuje na tyle wysokie wydatki, że jej kupno jest nieopłacalne. Także teren w którym wcześniej występowały zalewy nie jest działką rekomendowaną pod budowę. Wiadomości, które nas interesują firma geotechniczna uzyskuje przez zrobienie odwiertów w ziemi, ich ilość zależy od powierzchni parceli.

Chcesz pogłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (http://www.wolplanposadzki.pl/) – wejdź w link i przejdź do nowej witryny pełnej interesujących wątków.

W rezultacie przeprowadzonych badań dostajemy dokumentację, w której zamieszczony jest charakterystyka obszaru, jego usytuowanie, forma, konstrukcja, warunki glebowe, jak również wodne. Na zakończenie otrzymujemy wnioski –

Wyniki analizy geotechnicznej to istotna informacja dla architekta
Uzyskane informacje pomogą konstruktorowi na określenie szerokości fundamentów czy z jakich surowców musi skorzystać.

Comments are closed.