Press "Enter" to skip to content

Zdrowie z ogródka

Nie jest wprawdzie pora roku na orzechy, albowiem zima w pełni, będzie to właściwie wspomnienie kolorowej jesieni. Z pewnością warto o orzechach skreślić parę zdań. Orzech jest rośliną niezwykle ciekawą z punktu widzenia żywienia. Nie są one jednak dość doceniane. Najczęstsze przeznaczenie orzechów to uzupełnienie do ciasteczek domowych oraz lodów, natomiast jest to świetna zakąska sama w sobie.

dziadek do orzechów

Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zawiera bowiem mnogość tłuszczy nienasycone. Orzechy są dość kaloryczne. Jeden owoc to równoważnik pączka, jednak nie powinno to nas to odstraszać, albowiem w tych wybornych plonach natury mieszczą się pomyślne dla nas tłuszcze. Prócz tego orzechy zawierają niezwykle wiele mikroelementów tudzież witamin z grupy B. Są też cennym źródłem związków magnezu. Z tychże powodów rekomendowane są orzechy dla studentów i ludzi pracujących umysłowo, systematyczne jedzenie orzechów wpływa bowiem bardzo korzystnie na funkcjonowanie mózgu (także dzięki występowania w orzechach znacznej porcji magnezu). Z pewnościązainteresuje Cię także prowadzi się badania nad wpływem tych owoców w procesie prewencji nowotworom. Nie od dziś wiadomo, że właściwa dieta wspiera profilaktykę tej groźnej choroby. Rekomenduje się je także paniom w ciąży, albowiem mieszczą istotną dawką kwasu foliowego.

Niestety, orzechy posiadają też jedną wadę – są dosyć drogie. Mają też twardą skorupę. Można jednakże sobie z tym kłopotem dość łatwo poradzić, wystarczy nam dziadek do orzechów. Można go kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego albo skorzystać z

dziadek do orzechów

Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl

ofert sklepów online. Zalecam to ostatnie rozwiązanie, albowiem tą metodą zdołamy wybrać obiekt w największym stopniu naszym gustom odpowiadający.

Wybór jest ogromny, zacząwszy od prostych, metalowych instrumentów, po misternie wykonane rzeczy. W tym ostatnim wypadku dziadek do orzechów staje się prawdziwym dziełem sztuki – Z powodzeniem może on w takim przypadku pełnić funkcje cacka nie jedynie w kuchni, nieźle sprawdzi także się w pokoju ucznia. Przetworzone orzechy stosujemy w kuchni. Olej uzyskiwany z orzechów używa się do przygotowywania sałatek.

Orzechy są doskonałym zmienikiem dla słodkich przekąsek . O ile posiadamy ogród (zobacz lampa ogrodowa słupek) warto posadzić to śliczne drzewko. Będziemy mieli zarówno zdrowe owoce i interesujący widok za oknem.

Comments are closed.