Press "Enter" to skip to content

Zamierzasz kupić włazy żeliwne? Sprawdź, czym się różnią

Każdą studzienkę znajdującą się na drodze muszą przykrywać włazy żeliwne. Wiele firm oferuje współcześnie asortyment tego rodzaju, lecz należy wiedzieć, jak wybrać właściwe produkty, aby spełniały określone wymagania.

Studzienka kanalizacyjna
Po pierwsze włazy żeliwne odróżniają się swoim wyglądem. Dostępne są włazy prostokątne albo te najpopularniejsze – okrągłe. Drugim kryterium je rozróżniającym są ich wymiary. Włazy powinny być dobrane do określonych parametrów, by starannie zakrywały studzienkę. Średnica studni, jaką należy zmierzyć, nazywana jest wolnym prześwitem. Istotna jest też klasa obciążenia, gdyż nie przez wszystkie studzienki może przejeżdżać każdy pojazd.

Włazy wykonane są też z różnego rodzaju żeliwa, a nad wyraz popularne jest żeliwo szare i sferoidalne. Trzeba podkreślić, że żeliwo to jeden z najwytrzymalszych materiałów. Jest wysokiej klasy, toteż jest niezwykle trwałe w użytkowaniu. Włazy z Włazy (wypróbuj wyłazy dachowe Mercor SA)zrobione charakteryzują się wysoką precyzją wykonania.

Jeśli ta kwestia Cię absorbuje, to kliknij ten link, ponieważ bardzo pokrewne treści prezentuje właśnie ten artykuł (https://asmapoland.com/aktualnosci/rowkowanie-walow/). On również jest ciekawy.

Trzeba jeszcze zaznaczyć, że podnosi się je za pomocą 2 uchwytów, które pozwalają dostać się do środka studzienki. Idealnie, jeśli posiadają podwójny zatrzask, który chroni je przed otwarciem.

Po otworzeniu właz sam się blokuje, na ogół pod kątem 90 albo 100 stopni. Wiele opisywanych włazów ma specjalną uszczelkę antydrganiową, co jest niesłychanie istotne we włazach zlokalizowanych na często uczęszczanych drogach. Decydując się na firmę, która ma w ofercie powyższy asortyment, warto jest dowiedzieć się czy ma uznanie na rynku. Nie każdy bowiem zakład oferuje naprawdę wysokiej jakości towary, o czym trzeba się przekonać, nim dokonamy zakupów. Należy wspomnieć, iż włazy często mogą być wykonane na określone życzenie klienta. Zainteresowany nimi odbiorca musi jedynie skontaktować się z pracownikami danej firmy, a wszystko zostanie sprawnie zrealizowane. Autor:

Dzięki powyższym informacjom będziesz lepiej zorientowany w szczegółach dotyczących włazów żeliwnych. Jeśli prowadzisz firmę, na produkowanych włazach można nawet zamieścić swoje logo, wszystko zależy od zakładu, w którym je zamówimy. Zatem dobrze jest zawczasu spytać o takie kwestie, aby nic nam nie umknęło i byśmy wszystkiego się dowiedzieli.

Comments are closed.