Press "Enter" to skip to content

Jak dopasować odpowiednią aranżację okien?

Ładne upięcie zasłony z pewnością podkreśli aranżację okna. Oczywistością jest, iż aby przystrajane przez nas zasłonami lub firankami wnętrze było jak najbardziej spójne aranżacyjnie, selekcjonujemy materiały, które dobrane będą stylistycznie do pozostałego wystroju pomieszczenia. Dodatkowo, aby dekoracja otworów okiennych zyskała na efektowności, większa część z nas decyduje się na upięcie zasłonek dopasowanymi do nich sznurami z chwostami.

Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Firany można upinać dodatkowo za pomocą różnych innych przedmiotów, jakich obecność sprawi, że aranżacja wnęk okiennych będzie jedyna w swym rodzaju.

firanki w sypialni

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Sznury z ogonami, dobrane kolorystycznie wstążki, drewniane kółka – oto najczęściej wybierane przez nas elementy aranżacji wnęk okiennych. Jeżeli jednak nie jesteś wielbicielem konwencjonalnych forteli w dekoracji wnęk okiennych, rozejrzyj się wokół siebie, a z całą pewnością znajdziesz nieco obiektów, jakimi w nietuzinkowy sposób upniesz własne firanki. A oto kilka sugestii.

Najlepiej nadają się do tegoż celu przedmioty o obrysie obręczy oraz długie elementy, które można związać wokół zasłonki. Świetnym pomysłem może być więc upięcie firany do sypialni (przejrzyj tą witrynę na przykład za pomocą takich akcesoriów odzieżowych jak precjoza (łańcuszki, szerokie bransolety, szale lub paski). Możesz też postawić na znalezione w domowym przyborniku wstążki.

firany w sypialni

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

O ile wolisz troszkę mniej ozdobne fortele, pomyśl nad użyciem grubej liny z lnu albo ciężkiej, drewnianej klamry. Możesz także obudzić w sobie artystyczną duszę i wykonać własną ozdobę, zszywając ewentualnie sklejając z sobą dowolne składniki. Ogromna ilość gadżetów w naszych domach nadaje się do zagospodarowania w wyszukanej aranżacji wnęk okiennych, wystarczy uwolnić wyobraźnię.

Zapewne nikt nie wyobraża sobie swej sypialni pozbawionej firany czy zasłonki. Kojarzymy to wnętrze jako miejsce ciszy oraz relaksu. Firany do sypialni to nie wyłącznie element ozdób wnętrza, ale dodatkowo praktyczna osłona przed zewnętrznym światłem oraz oczami wścibskich sąsiadek. Delikatne firanki upiększane koronką doskonale nadają się do sypialni kreując romantyczny nastrój. Znakomite materiały oraz fasony w najnowocześniejszych stylach powodują, że każdy znajdzie wśród firanek coś dla siebie.

Comments are closed.