Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób designersko zaprojektować wnętrze domu – kilka wskazówek dotyczących pomieszczenia kuchennego

Kuchnia pozostaje tym pomieszczeniem, w którym najczęściej przebywamy. W końcu to miejsce przyrządzania dań, a nierzadko również relaksu. Gospodynie lubią niekiedy popijać tutaj przedpołudniową kawę parzoną, czytać powieści kryminalne, rozwiązywać krzyżówki lub słuchać radia. Użyteczność tego pomieszczenia podwaja się, kiedy w mieszkaniu nie ma wydzielonego miejsca na przyjmowanie gości. I tak na kobiece pogaduchy w większości przypadków wybierana jest kuchnia. I nic dziwnego w tym, że gospodyni bardzo zależy na jak najlepszym wystroju wnętrza wspomnianego pomieszczenia.

Stylowy i komfortowy hoker Blog

Autor: Gaber
Źródło: DADO DESIGN
Pierwszą, i równocześnie najważniejszą, sprawą jest to, aby zaskoczyć przybyłych, a może nawet nieco ich zaszokować. Żeby osiągnąć taki cel można zaaranżować wnętrze w staromodnym stylu albo po prostu wybrać styl modernistyczny, czyli awangardowy. Sklepy są wypełnione po brzegi regałami w mało tradycyjnych kolorach i wszelkiego rodzaju kształtach. Tak pokaźny wybór może pozostawać tak błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Czy publikowany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne opracowania, które będą niezwykle pomocne.

Wszystko dlatego, że aranżer musi wybierać wyposażenie z tak imponującego asortymentu i jeżeli nie ma jakiegokolwiek pojęcia, czyli pozostaje zupełnym laikiem w tym temacie, to kuchnia może łatwo stać się magazynem przypadkowo zakupionych towarów.

Pomieszczenie kuchenne w zasadzie możemy podzielić na dwie części: na tą służącą do warzenia dań i na tą przeznaczoną do konsumowania gotowych już kotletów mielonych i picia napojów. W gustownie urządzonej kuchni nie może zabraknąć sprzętów i przyborów, które przyciągają wzrok swoim wyglądem, jak . Jednym z najtrafniejszych dodatków bywają hokery barowe. Możemy je postawić przykładowo przy ladzie dzielącej kuchenną przestrzeń na dwie wspomniane powyżej części.

Restauracja i bar

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Świetnym pomysłem na designerskie wnętrze może być przykładowo zaprojektowanie wnętrza kuchni w stylu wielkomiejskich pubów lub tawern. Żeby ten wystrój robił właściwe, czyli zamierzone wrażenie, trzeba kupić designerskie dodatki. Przydadzą się więc hokery barowe, obłe zegary na ścianę, różnej wielkości lamy czy świeczki zapachowe. Ważne bywają też dodatki, które stają się dla nas aż nadto oczywiste.zobacz tu fotel kubełkowy biurowy fotel kubełkowy biurowyA mamy w tym miejscu na uwadze choćby serwetki czy szklanki. A podążając dalej wyznaczonym tropem, można powoli zacząć myśleć o zmianie wystroju wnętrza innych pomieszczeń, aby idealnie pasowały do zaprojektowanej uprzednio kuchni.

Comments are closed.