Press "Enter" to skip to content

Kostka brukowa – jakie jest dzisiaj jej zastosowanie i czemu wiele osób decyduje się na jej montaż?

Już dawno minęły czas, kiedy drogi nie były w jakikolwiek sposób zagospodarowane. Pomijając kwestie stricte estetyczne, podczas problematycznych warunków pogodowych jak deszcz czy śnieg, poruszanie się po takich drogach było niekiedy wręcz niemożliwe, ponieważ robiło się dość problematyczne błoto, które nie tylko brudziło ubrania i buty, ale też powodowało, że grzęzły w nim koła. Do dzisiaj w niewielkich miejscowościach Polski występują podobne problemy, jednakowoż zdecydowanie częściej są one wyeliminowane poprzez wykorzystanie stosownego podłoża. Na chodnikach czy prywatnych posesjach doskonale sprawdza się przykładowo kostka brukowa.

ALS firmy Libet

Autor: Libet
Źródło: Libet

Dzisiaj, odznacza się ona faktycznie dość dużą popularnością, gdyż nie tylko daje szansę na efektywne zagospodarowanie terenu, ale także umożliwia ułożenie różnych wzorów. Sam montaż tego rodzaju kostki (zobacz więcej) ponadto nie powinien sprawić dużych problemów. Jednym ze sprzedawców tego materiału jest firma dezynsekcja dachu Polbruk. Kostka tego rodzaju świetnie sprawdza się przykładowo w czasie układania ścieżki na własnej działce, która będzie prowadziła od bramy do domu. Można ją również wykorzystać z powodzeniem, jako tworzywo do przygotowywania niewielkiego, prywatnego parkingu.

Zaaranżowanie kostki brukowej w dużej mierze zależy od potrzeb właścicieli działki. Wiele osób ma życzenie, żeby w zasadzie cały jej obszar został zagospodarowany przy pomocy kostki, gdyż to jest dla nich najlepsze rozwiązanie, inni natomiast preferują wyłącznie niewielką ścieżkę, która ułatwia przechodzenie przez ogród. Wykorzystując określone kolory kostki brukowej (link), przykładowo szary i czerwony, można wykonać faktycznie piękne wzory, które będą kolejną atrakcją. Dlaczego tak dużo osób decyduje się na zastosowanie kostki?

Kostka Polbruk Avanti

Autor: POLBRUK S.A.
Źródło: POLBRUK S.A.

Co najważniejsze przez wzgląd na fakt, że jest ona naprawdę wyjątkowo trwała. Ma się pewność, że kostka ( www.kohut-kamien.pl/kostka-brukowa/ ) nie zacznie pękać pod wpływem wody lub dosyć niskich temperatur. Rodzaj wykorzystanej kostki, a co najważniejsze jej grubość, zależy od tego, jakie jest jej przeznaczenie. Najgrubsza kostka jest stosowana przeważnie na terenach, po których poruszają się samochody ciężarowe. Cienka kostka natomiast sprawdza się między innymi na chodnikach. Kostki mogą mieć ponadto atrakcyjne kształty. Wachlarz możliwości jest w tej sytuacji szeroki.

Comments are closed.