Press "Enter" to skip to content

Mycie rąk wyjątkowo istotnym szczegółem dbania o higienę. Dozowniki do mydła praktycznym gadżetem toalet

Toalety publiczne zaopatrzone są odmiennie. Jedne mają większą ilość komfortowych dla użytkownika, inne mniej. Dozowniki do mydła są koniecznością w takim miejscu, dlatego że lubiane mydło w kostce, które używane każdego dnia jest przez mnóstwo, to po prostu skupisko bakterii i w żaden sposób nie przyczynia się do zdezynfekowania dłoni.

dozownik do mydła w toalecie publicznej

Autor: Eric Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Ręce powinno się myć mydłem i niegorącą wodą – środki te nie zabijają zarazków, natomiast eliminują je z nawierzchni dłoni pierwszorzędnie. Stosowny czas to 15 sekund, niknie wtedy w przybliżeniu 99% drobnoustrojów. Warto o tym pamiętać, bowiem czas, jaki poświęca na tą łatwą czynność większa część ludzi to około 5 sekund. Instrukcja mycia rąk według Światowej Organizacji Zdrowia jest następująca: mydlimy je ocierając o siebie, także przestrzenie pomiędzy palcami, nie zapominamy o kciukach i grzbietach dłoni.

Płuczemy nadgarstki i obmywamy kończyny pod bieżącą wodą, osuszamy. W toalecie publicznej w dziewięciu na dziesięć przypadkach spotkamy się z mydłem w płynie.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło poznań meble na wymiar a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Dozowniki do mydła to naczelne wyposażenie toalet, rozróżniamy ręczne i automatyczne. Wszystkie odmierzają słuszną porcję mydła do umycia rąk za wsparciem systemu dozującego. Zapobiega on także skapywaniu płynu z urządzenia, przez co powierzchnia naokoło nie jest zabrudzona. Oszczędza to także czas pracy osób sprzątających takie pomieszczenia.

Producenci w trosce o komfort nabywców oferują dozowniki do mydła o sporej pojemności, które wymagają rzadszego uzupełniania. I moglibyśmy przypuszczać, że przy kupnie będziemy mieli do wyboru tylko kilka rodzajów – otóż nie! Rozmaite kolory, wzory dostępne są na rynku, a to wszystko dlatego, aby przystosować towar do aranżacji pomieszczenia. Cena dozowników waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od materiału , z jakiego wykonane one są. Pionierscy producenci na polskim rynku to: Merida, Linea, Impeco. Rekomendujemy cały artykuł: czytaj.

Dłonie człowieka wymagają rzetelnego mycia. Non stop czegoś dotykamy, czasem nie mając świadomości, że na poniektórych rzeczach są tak znaczne nagromadzenia bakterii. W toaletach publicznych istnieje ich cała masa, więc wychodząc z niej przystaje pozbyć się drobnoustrojów. Dozowniki do mydła nie dość, że są sprawą ekonomiczną, to jeszcze gwarantują nam wygodne stosowanie oraz tworzą pomoc dla ludzi którzy zajmują się myciem pomieszczeń publicznych.

Comments are closed.