Press "Enter" to skip to content

Jeśli chcesz odpowiedniej ochrony okien w swoim domu – zainwestuj w żaluzje i rolety

Okna, to kluczowe elementy każdego domu. Nie uchodzą one tylko jako tradycyjne otwory w ścianach, wpuszczające odrobinę światła i świeżego powietrza. To przede wszystkim metoda na piękne widoki, chwilę oddechu, a także wypędzanie nieznośnego kurzu, czy przykrych zapachów.

Okna pełnią w domu stosowne zadania, dlatego niesamowicie istotna staje się ich ochrona o każdej porze roku. Nie chodzi o regularne czyszczenie i uszczelnianie szyb, jako tradycyjnej formie dbałości o okna. Od niespełna kilkudziesięciu lat rynek obfituje w wszelkiego gatunku rolety – pod tym linkiem – i żaluzje, które pełnią kilka komfortowych funkcji dla całego domu. Dzisiejszy rynek sprzedaży daje spore możliwości i szeroki wybór zabezpieczeń dla okien. W zależności od potrzeb, mamy możliwość dobrać potrzebne zabezpieczenie.

Zwolennicy wzorów, kolorów, form i gry światła, zawsze wybiorą wewnętrzne rolety i żaluzje, robione na określony rozmiar okien. Nie chronią one w pełni przed światłem dziennym, jednak uchodza za doskonalą część ozdoby okiennej i piękny suplement uzupełniający mieszkalne akcesorium.

żaluzje na oknie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Rolety nie są zbyt kosztowne i trudne w zakładaniu – zazwyczaj samoprzylepne, dlatego często preferowane przez najemców, samodzielne kobiety, posiadaczy kempingów, czy ośrodki rekreacyjne. Obszerna gama wzorów sprawia, iż lokatorzy często przy znakomitym efekcie, jaki oddaje roleta – rezygnują już z firan i osłon. Dla tych, którzy pragną schować się przed światłem i zapewnić sobie całkowitą ciemność – miejsca sprzedaży oferują rolety zewnętrzne, które nie tylko posłużą jako doskonała ochrona przed słońcem w porze letniej, ale również w jakimś stopniu ogrzeją dom (zobacz tanie projekty domów) w czasie mrozów i zimna. Szczegóły tu M-Pat. Te rolety są już bardziej kosztowne, zmontowanie wymaga trochę pracy i przeważnie są w stonowanych barwach – bieli brązach i czerni.

Dla domowników, którzy lubują się w staroświeckim, prostym guście – oferowane są żaluzje, które niegdyś były podstawą każdego okna, a dziś ukazują się w unowocześnionej formie zasłony, robionej nie z plastiku, ale z delikatnych, bibułowych i krepowych materiałów. Dla bardziej wymagających klientów, proponowane są odmienne, bardziej konkretne formy ochrony okien, takie jak, siatka na komary.

Comments are closed.